Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ESNAF KOSGEB KREDİSİ İLE RAHATLAYACAK
ESNAF KOSGEB KREDİSİ İLE RAHATLAYACAK

                    KOSGEB tarafından verilecek kredi faizinin yüzde 75’inin devlet tarafından ödenecek. Kriz sonrası toparlanmak isteyen reel sektör için bu kredi önemli bir fırsat olacak.
                    Krediler, toplam 18 ay vadeli, ilk altı ayı ödemesiz şekilde olacak. Kredi alacak  KOBİ’lerden, parayı nereye ve nasıl harcayacağı konusunda hiçbir şart istenmeyecek.

Ata Sevgi
                        
Başbakanlık Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) , KOBİ’lere ve esnaf ticaret erbabına 6 ayı geri ödemesiz 18 ay süreyle 30–50–80 bin TL olarak kredi vermeye başlıyor. Krediler 10 gün içinde, Türkiye kamuoyuna açıklanacak.
                        Aliağa Ticaret Odası Basın Müşaviri Ali Osman Karatekin’den dün (23 Ekim 2010) alınan bilgiye göre; Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, yaptığı açıklamada, reel sektörün canlandırılması amacıyla
KOSGEB tarafından kredi uygulamasının 10 gün içinde başlayacağını açıklayarak Oda üyelerinin KOSGEB veri tabanına biran önce girmeleri gerektiğini bildirdi.
                             Başkan Saka; Başbakanlık Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) bir süredir hazırlığını yaptığı yeni kredi uygulamasını 10-15 gün içinde kamuoyuna açıklayacağına dikkat çekerek;
“KOSGEB, KOBİ’lerimize, esnaf ve ticaret erbabımıza yönelik düşük faizli yeni kredi imkânı sağlayacak. 6 ayı geri ödemesiz 18 ay süreyle 30 – 50 – 80 bin TL olarak kredi verilecek. Reel sektörün finansa erişim güçlüğü çektiği bu dönemde bu kredi önemli bir fırsat oluşturacak. Kredi fırsatından yaralanmak için işletmelerimizin KOSGEB veri tabanına kayıt olması, kayıtlı olanların ise 2009 beyannamelerinin güncellenmesi gerekiyor. Aliağa Ticaret Odası olarak üyelerimize KOSGEB veri tabanına kayıt ve beyanname güncelleme hizmeti sunuyoruz..
                     KOSGEB tarafından verilecek kredi faizinin yüzde 75’inin devlet tarafından ödenecek. Kriz sonrası toparlanmak isteyen reel sektör için bu kredi önemli bir fırsat olacak. İşletmelerimizin finans ihtiyacını karşılamak amacıyla uygulamaya konulacak kredi desteği 1-9 işçi 30 bin TL, 10 - 25 işçi 50 bin TL, 25'in üzerinde işçi çalıştıran işletmelere 80 bin TL olarak kullandırılacak. Krediler, toplam 18 ay vadeli, ilk altı ayı ödemesiz şekilde olacak. Kredi alacak  KOBİ’lerden, parayı nereye ve nasıl harcayacağı konusunda hiçbir şart istenmeyecek. “
dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

ESNAF KOSGEB KREDİSİ İLE RAHATLAYACAK
tarih Tarih: 24.10.2010, 17:25 okunma Okunma: 2116
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales