Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ESNAFA SIFIR FAİZLİ YENİ KREDİ YOLDA
ESNAFA SIFIR FAİZLİ YENİ KREDİ YOLDA

ESNAFA SIFIR FAİZLİ YENİ KREDİ YOLDA

             Hükümet “ Türkiye’de kriz yok(!)” diye dursun, esnafa “Cansuyu Desteği Kredisi “ adı altında, sıfır faizli yeni kredi dilimi yola çıktı.

Ata Sevgi / Muğla

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız, yaptığı basın açıklamasında; Cansuyu Desteği Kredisi adı altında, sıfır faizli esnaf kredisi başvurularının 26 Kasım’ da başlayacağını söyledi.

 Ayyıldız; “Sıfır Faizli İsdihdam Endeksli Cansuyu Desteği Kredisi; esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla, küçük imalatçı esnaf ve sanatkarımıza sağlanan 350 milyon YTL.’lik sıfır faizli İsdihdam Endeksli Cansuyu Desteği Kredisi adı ile  uygulamaya konuluyor. Başvuruları 26 Kasım 2008’de başlayacak olan programdan imalatçı esnaf ve sanatkarlarımız yararlanabilecektir.

 Başvuru yapacak işyerlerimizin öncelikle İmalat sanayinde faaliyet göstermesi, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı olması, esnaf ve sanatkarlarımızın esnaf ve sanatkar sicil belgesine sahip olması, kapasite raporunun olması gerekmektedir.

            KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmayan esnaf ve sanatkarlarımızın öncelikle en yakın KOSGEB Merkezine başvurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıtlı olan esnaf ve sanatkarlarımız, anlaşma yapılan bankalara başvuruda bulunabilecektir.

Kredinin vadesi ilk 3 ayı ödemesiz kalanı aylık eşit taksitler halinde ödenmek üzere toplam 12 ay olarak belirlenmiştir. İşletme başına kredi üst limiti; 2008 Ekim Ayı sonuna kadar çalışan sayısı 1-9 arasında olanlar 25.000 YTL dir. Kadın Esnaf ve Sanatkarımıza bu limit 30.000 YTL olarak belirlenmiştir.

Programın uygulanmasına ilişkin ayrıntılı bilgiler Esnaf ve Sanatkarımızın bağlı olduğu odalarından alınabileceği gibi,  Birliğimiz Başkanlığının 214 23 35 nolu telefonundan da alınabilir.” dedi. (AjansSevgi)

 

ESNAFA SIFIR FAİZLİ YENİ KREDİ YOLDA
tarih Tarih: 21.11.2008, 02:15 okunma Okunma: 2025
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales