Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ESNAFA KOSGEB KREDİSİ 23 KASIM’DA BAŞLIYOR
ESNAFA KOSGEB KREDİSİ 23 KASIM’DA BAŞLIYOR

             Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından küçük ve orta ölçekli işletmeler ile iş dünyasının merakla beklediği KOSGEB Kredi Faiz desteği uygulaması ‘nın 23 Kasım’da başlayacağının açıklanması, finans ihtiyacı duyan esnaf, ticaret erbabı ve KOBİ’leri umutlandırdı.
Ata Sevgi
                      Aliağa Ticaret Odası Basın Müşaviri Ali Osman Karatekin’in bugün(11 Kasım 2010) verdiği bilgiye göre,  Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka yaptığı açıklamada kredi için,  KOSGEB veri tabanına kayıtlı şahıs ve işletmelerin başvurabileceğini anımsatarak, “Sanayi ve Ticaret Bakanlığımıza üyelerimizin, reel sektörümüzün finansa erişim güçlüğü çeken KOBİ’lerimize destek verdiği için teşekkür ediyoruz. Ülke ekonomisini ayakta tutan küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin bu desteklerle birlikte farklı desteklerle de güçlendirilmesi gerekiyor. Bu kredi destek paketinin piyasada ciddi bir hareketlilik sağlayacağına inanıyoruz“ dedi.
                     
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın KOSGEB vasıtasıyla KOBİ’lere toplam 1,5 Milyar TL destek hacmi oluşturduğunu belirten Saka; “Ölçek Endeksli Büyüme Kredisi Destek Programı kapsamında,  işletme başına verilecek mikro ölçekli kredinin üst limiti 30 bin lira, küçük ölçekli işletmeler için üst limit 50 bin lira, orta ölçekli işletmeler için üst limit ise 80 bin lira olarak tespit edildi. Bu çerçevede mikro kredi 10 işçiden az işçi çalıştıran, yıllık ciro toplamı 1 milyon liradan az olan, küçük ölçekli işletme kredisi 10- 49 arası işçi çalıştıran, yıllık cirosu 1-5 milyon lira arası olan, orta ölçekli işletme kredisi 50-249 arası işçi çalıştıran, yıllık cirosu 5-25 milyon lira arası olan işletmelere verilecek. Destek paketi çerçevesinde verilecek kredilerin faizlerinin dörtte üçünü KOSGEB, dörtte birini işletme karşılayacak.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

ESNAFA KOSGEB KREDİSİ 23 KASIM’DA BAŞLIYOR
tarih Tarih: 11.11.2010, 20:40 okunma Okunma: 1777
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales