Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ESNAFA FAİZSİZ KREDİ 20 AGUSTOS' TA
ESNAFA FAİZSİZ KREDİ 20 AGUSTOS' TA

ESNAFA FAİZSİZ KREDİ 20 AĞUSTOS’TA

Ata Sevgi / Mugla

Hükümet, krizde olan esnafı rahatlatmak için faizsiz kredi verecek. Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik başkanı Şükrü Ayyıldız yaptığı basın açıklamasında, 20 Ağustos’ ta başlayacak müracaatlarla 5000 esnafa faizsiz kredi verileceğini söyledi.

Başkan Ayyıldız; “Esnaf ve sanatkarlarımızın son yıllarda piyasalarda oluşan daralma ve talep  yetersizliğinden kaynaklanan, zor ve sıkıntılı dönemlerini  rahatlatmak amacıyla, bağlı bulundukları meslek kuruluşu odalarımızdan talepte bulunarak, taleplerini Birliğimiz Başkanlığına bildirmiş olup; Birliğimiz Başkanlığınca Konfederasyonumuz Genel Başkanlığının ilgili Birimlerine bildirilen sıkıntılar neticesinde, Sanayi Ticaret Bakanlığımızca, yapılan Esnaf ve Sanatkar Kredisi Destek Programı çerçevesinde oluşturulan kredi desteği, 0 faizli olup; 5.000'e yakın imalatçı esnaf ve sanatkarın yararlandırılması planlanan programda, esnaf ve sanatkar başına 25.000.-YTL  olarak,  esnaf ve sanatkar kadın girişimcilerimize de pozitif ayrımcılık yapılarak,  işletme başına 30,000 YTL'ye kadar kredi kullandıracaktır. Bu programdan yararlanmak isteyen imalatçı esnaf ve sanatkarımız, 20 Ağustos 2008 Çarsamba günü mesai saati baslangıcı itibariyle, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Akbank ve Türk Ekonomi Bankası’na başvurabilecek.
            Esnaf ve Sanatkarlarımızın ,Esnaf ve Sanatkar Destek Kredisi programından yararlanabilmesi için öncelikle, Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına kayıtlı olması ,kapasite raporuna sahip ,KOSGEB veri tabanına kaydolması gerekmektedir.” dedi. (AjanSsevgi)

ESNAFA FAİZSİZ KREDİ 20 AGUSTOS' TA
tarih Tarih: 05.08.2008, 18:13 okunma Okunma: 2525
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales