Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ENGELLİ YURTTAŞLARA İLGİYLE ÇÖZÜM GETİRİLMELİ
ENGELLİ YURTTAŞLARA İLGİYLE ÇÖZÜM GETİRİLMELİ

            Marmaris’in Armutalan Beldesi Belediye Başkanı Muhammet Ünlü; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; Engelli yurttaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biri.” dedi.
            Armutalan Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Birimi’nden dün verilen bilgide; “Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Dünya Özürlüler Günü dolayısı ile yayınladığı mesajda, vatandaşlarımızın engellilere daha duyarlı olmasını isteyerek,
“Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından takip ettiğimiz engellilere ilişkin konular, her kesimin yakın ilgisini gerektirmektedir. Engelli yurttaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturacaktır.
               Bugün önemli bir bölümü üretime katılamayan, sosyo-kültürel sorunları bulunan engellilerimizin üretken ve bağımsız bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamalıyız. Bu amacın gerçekleştirilmesinde, eğitim hizmetleri büyük önem kazanmaktadır.
Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine, engelinden dolayı hiçbir olanaktan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Bu yönde atılacak her adım, engellilerimizin yaşamdan tat almalarını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır.
               Dünya Özürlüler Gününde, tüm yurttaşlarımızı bu konuda daha duyarlı olmaya ve yürütülen çalışmalara destek vermeye çağırarak, tüm engellilerimizin bu gününü kutluyorum.
” dedi.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

ENGELLİ YURTTAŞLARA İLGİYLE ÇÖZÜM GETİRİLMELİ
tarih Tarih: 03.12.2010, 15:57 okunma Okunma: 1559
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales