Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ENGELLİLERDEN ENGELSİZLERİN DİKKATİNE!
ENGELLİLERDEN ENGELSİZLERİN DİKKATİNE!

ENGELLİLERDEN ENGELSİZLERİN DİKKATİNE!

Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumu” öğrencileri Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında Taşhan Mevkii’nde fidan dikme töreninde 1500 fidan diktiler..

 

 
     Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan , “Milli ağaçlandırma Seferberliği”ne bir katkı da Marmarisli engellilerden geldi.

 Melek Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumu” öğrencileri Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında Taşhan Mevkii’nde fidan dikme töreninde 1500 fidan diktiler..Kurum öğretmenlerinden Aysel Göktaş, “Ağaç sevgisini, orman sevgisini çocuklarımızın da öğrenebilmesi açısından, ağaç sevgisini, fidan dikmeyi öğrenebilmeleri için geldik buraya. Bakanlığımız çıkardığı yasaya göre bir Kıbrıs adası kadar fidan, toprak olacak denildi. Biz de şu anda onu uyguluyoruz. Çok mutluyuz çocuklarımızla. Her birimizin birer ağacı var.” Dedi.

     Engellilerin fidan dikme etkinliğine Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın. Marmaris Orman İşletme Müdürü Enver Demirci ve Muğla Milletvekili Prof Dr Yüksel Özden ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan de katıldı.

Geçen yıl 80 Hektar ,önceki yıl da 97 Hektar ormanlık alanın çıkan yangın sonucu yandığını ifade eden Marmaris Orman İşletme Müdürü Enver Demirci, bu ağaçlandırma sezonunda 10 bin 500 hektar alanı ağaçlandıracaklarını dile getirerek;  “Yanan alanlar bu 10 bin 500 Hektarlık alana  dahil değil. Buralar doğal yöntemlerle ağaçlandırılıyor. Bizim diktiğimiz alanlar orman olmayan alanlar. Nerede bir boşluk görürsek orayı ağaçlandırıyoruz. Buraları bir dantel gibi işliyoruz.” dedi.

HERKESİN BİR DİKİLİ FİDANI OLACAK

Engellilerin ağaç dikme etkinliğine katılan Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın ise,”  Türkiye’de 5 yıl içinde 2 milyon 300 bin hektar alanın ağaçlandırılacağını, herkesin dikili bir fidanının olacağını söyleyerek; “Özürlü öğrencilere fidan diktirerek orman sevgisini öğretiyoruz. Bildiğiniz gibi son günlerde ağaçlandırma seferberliği ilan etti sayın bakanımız.  Ve başbakanımız düğmeye bastı. Bu ne demek? Trakya büyüklüğünde, Belçika büyüklüğünde bir yer olacak. Ve Muğla’da özellikle şunu yapmaya çalışıyoruz. Tek insanımıza mutlaka fidan diktireceğiz. Bugün burada özürlülerimizle başladık ve devam ediyoruz. Herkes yeter ki fidan dikmek istesin, biz onlara fidan dikim süresi içinde, bu aylarda fidan da temin ederiz… Alanını da göstereceğiz. Herkesin dikili bir fidanı, dikili bir ağacı olacak.”   dedi (ajanssevgi)

ENGELLİLERDEN ENGELSİZLERİN DİKKATİNE!
tarih Tarih: 06.02.2008, 12:57 okunma Okunma: 1834
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales