Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
EMEK VE BARIŞ ŞENLİKLERİNDE CUMHURİYET SÖYLEŞİSİ
EMEK VE BARIŞ ŞENLİKLERİNDE CUMHURİYET SÖYLEŞİSİ

EMEK VE BARIŞ ŞENLİKLERİNDE

CUMHURİYET SÖYLEŞİSİ

Ata Sevgi

Aliağa Ticaret Odası tarafından yayımlanan, Eğitimci Yazar Cevat Yıldırım’ın yazdığı “Cumhuriyet Dönemi Aliağa” adlı kitap, Emek ve Barış Şenlikleri kapsamında, söyleşi ve imza gününde Aliağalılarla buluşacak.

Aliağa Ticaret Odası Basın Müşaviri Ali Osman Karatekin’den bu gün (10 Ağustos 2009) alınan bilgiye göre; Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen 20. Emek ve Barış Şenlikleri kapsamında, Aliağa Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (ADER) katkılarıyla Aliağa Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilecek söyleşi, 13 Ağustos Perşembe günü saat 16.00’da ADER lokalinde yapılacak.

“Selim Erkmen’in yöneteceği “Cumhuriyet Dönemi Aliağa” adlı söyleşiye; Eğitimci Yazar Cevat Yıldırım, Aliağa’nın eski belediye başkanlarından İrfan Onaran ve Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka konuşmacı olarak katılacak. Söyleşide Eğitimci Yazar Cevat Yıldırım “Cumhuriyet Dönemi Aliağa” adlı kitabını da imzalayacak. Söyleşinin yaşamlarını Aliağa’da sürdüren yaşlı insanlarıda bir araya getirmesi bekleniyor.

            Aliağa’nın Cumhuriyet Dönemi hatıra ve birikimlerinin sohbet tadında konuşulacağı söyleşiye Aliağa halkını davet eden Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Aliağa, Mübadele ve göçlerle şekillenen bir kent. Türkiye’nin binbir yokluk ve güçlük içinde Cumhuriyetle çağdaşlaşma, akıl ve bilimin ışığında yeniden ayağa kalkma dönemine tanıklık eden; Aliağa’da her türlü güçlüğe rağmen yepyeni bir gelecek kurmak isteyenlerin öykülerini kitaplaştırarak tarihe not düşen Cevat Yıldırım’ın bu çalışmasını şimdi güzel bir söyleşiyle sürdüreceğiz. Söyleşimizin çok keyifli geçeceğine inanıyorum. Bu söyleşimize yaşamlarını Aliağa’da geçirmiş genç yaşlı herkesi davet ediyoruz” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

EMEK VE BARIŞ ŞENLİKLERİNDE CUMHURİYET SÖYLEŞİSİ
tarih Tarih: 11.08.2009, 00:32 okunma Okunma: 1624
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales