Marmaris Bülten
DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
EGE’Lİ YENİCİ BALKANLAR’DA BİRİNCİ
EGE’Lİ YENİCİ BALKANLAR’DA BİRİNCİ

                     Bulgaristan’ın sahil kenti Varna’da, 5 - 10 Mayıs 2011 tarihleri arası düzenlenen uluslararası Sea and Memories Şarkı yarışması ve Müzik Festivali’nde Türkiye’yi temsil eden Ege’nin ünlü sesi İzmirli  Serap Yenici birinci oldu.

Ata Sevgi
                      Dünya’nın en önemli ve en köklü festivalleri arasında yer alan organizasyonda Türkiye’yi delegasyon başkanı ve jüri üyesi olarak, Tolga Gürdil temsil etti. Serap Yenici; bestesi Özkan Turgay’a, sözleri Müge Baysal’a ait bir özgün eser ve bir Bulgar yerel şarkısı ile sahne aldı. Yenici’yi  ikinci olan İsrail ve üçüncü olan Moldova temsilcileri takip etti. 
  
                  Bu yıl Malta’da yapılan genel kurul toplantısında WAFA Dünya Festivaller ve Sanatçılar birliği yönetim kurulu üyeliğine seçilen Tolga Gürdil yaptığı açıklamada, son yıllarda ülkemizin festivallerde ki başarı çıtasının yükseldiğine dikkat çekerek; “Geçtiğimiz yılda Malta festivalinden derece ile dönen Serap Yenici’nin bu yıl içerisinde önemli birkaç festivale daha davet edileceğini belirtti. (AjansSevgi / Marmaris)

EGE’Lİ YENİCİ BALKANLAR’DA BİRİNCİ
tarih Tarih: 11.05.2011, 20:56 okunma Okunma: 2724
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales