Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ECEVİT ANISINA ŞİİR YARIŞMASI
ECEVİT ANISINA ŞİİR YARIŞMASI

                                     ECEVİT ANISINA ŞİİR YARIŞMASI

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP’nin onursal Genel Başkanı Bülent Ecevit adına ve anısına şiir yarışması yapılacağını, ödüllerin Ecevit’in ölüm yıldönümü olan 5 Kasım’da verileceğini açıkladı.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer,  “Çünkü Demokratik Sol Partimiz’in kurucusu Bülent Ecevit, siyaset adamı olmasının öncesinde ve ötesinde, bir kültür-sanat insanıydı. Bir şairdi. Bu nedenle de O’nun adına düzenlenen bu yarışmayı çok anlamlı buluyorum” dedi.

 

Bülent Ecevit'in adını ve düşüncelerini yaşatmak amacıyla düzenlenen “Bülent Ecevit Şiir Yarışması” na katılmak isteyenler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış en çok 5 şiirle başvurabilecek.

Başvurular 30 Eylül 2008'den önce, DSP Genel Merkezi Kültür Sanat Merkezi Başkanlığı'na elden ya da posta yoluyla yapılacak.

Talat Hamlan, Emin Özdemir, Doğan Hızlan, Ataol Behramoğlu ve Hikmet Altınkaynak’tan oluşan  Seçici Kurul’un değerlendirmesinin ardından ödüller 27 Ekim'de açıklanacak.

Ödül töreni de Bülent Ecevit'in ölüm yıl dönümü olan 5 Kasım'da yapılacak.

Yarışmada; Birinciye 3000,  İkinciye 2000, Üçüncüye 1000 YTL  ayrıca 10 kişiye 750 YTL Özendirme Ödülü ve 1 kişiye de 1000 YTL tutarında ''Özel Ödül'' verilecek.

Ödül töreninde, kazananlara para ödüllerinin yanı sıra, Ödül Belgesi ile DSP şilti de kazananlara sunulacak. (AjansSevgi)

 

 

ECEVİT ANISINA ŞİİR YARIŞMASI
tarih Tarih: 11.04.2008, 18:11 okunma Okunma: 5883
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales