Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
EBE VE HEMŞİRELER 5 - 12 MAYIS'I KUTLADILAR
EBE VE HEMŞİRELER 5 - 12 MAYIS'I KUTLADILAR

EBE VE HEMŞİRELER 5 – 12 MAYIS’I KUTLADILAR

 

             Marmaris Özel Ahu Hetman Hastanesi; 5 Mayıs Ebeler Günü ve 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü mini bir kokteylle kutladı. Hastanenin eğitim salonunda düzenlenen toplantıya, Marmaris Devlet Hastanesi ve Aksaz  hemşire ve ebeleri de katıldı.

Ahu Hetman Hastanesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Öznur Karagöz’ün dün (9 Mayıs 2009) verdiği bilgide; “Hemşire ve ebelerin sağlık alanındaki önemini halka anlatmak ve hemşire ve ebelerin sorunlarına değinmek amacıyla 5 Mayıs Ebeler günü, 12 Mayıs ise Hemşireler günü olarak kutlanıyor. “

Ahu Hetman Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sahir Ökten yaptığı konuşmada;  geçmiş yıllarda hemşire ve ebelerin yardımcı sağlık personeli olarak görüldüğüne ve hekimlerle arasında çok fazla bilgi açığı olduğuna dikkat çekerek, son yıllarda bu açığın kapandığını vurguladı. 

             Açılış konuşmasının ardından söz alan Ahu Hetman Hastanesi Eğitim Koordinatörü Dr. S. Ayla Albayrak, bakım hizmeti alanında yenileşim (inovation) konusuna değindi. Bakım hizmetlerinde yenileşimin önemine dikkat çeken Albayrak, yenileşimin rekabet gücünü arttırarak refah ve yaşam standartlarını yükselttiğini vurguladı.  Bakım hizmetinde yenileşimin yeni ve önemli ölçüde değiştirilmiş bakım hizmeti sunmak anlamına geldiğini belirten Dr. Albayrak, yenileşimin kurumun gelişmesine de katkı sağlayacağına dikkat çekti.

                Toplantıda söz alan Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Okumuş, hemşirelik ve ebeliğin yeterlilik alanları konusunda bilgile verdi. Okumuş, hemşirelerin hastanın bakımında olduğu kadar bireylerin sağlıklı kalmasında da önemli bir rol oynadıklarını vurguladı. Ebelerin özellikle ana- çocuk sağlığı konusunda vazgeçilmez olduklarına vurgu yapan Okumuş, bu kadar önemli roller üstlenen ebe ve hemşirelerin mesleklerini daha iyi yapabilmeleri için mesleğin özünü ve felsefesini iyi anlamaları gerektiğini söyledi. Üniversite düzeyinde eğitim almanın önemine dikkat çeken Prof. Dr. Hülya Okumuş, üniversite düzeyinde eğitim alma fırsatı bulamayan hemşire ve ebelerin, yakında açılacak tamamlama programlarına katılmalarını önerdi.” denildi. (AjansSevgi)

EBE VE HEMŞİRELER 5 - 12 MAYIS'I KUTLADILAR
tarih Tarih: 10.05.2009, 18:43 okunma Okunma: 4185
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales