Marmaris Bülten
MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DUVARA KARŞI...
DUVARA KARŞI...

             Geçen gün bana gelen bir mail beni geçmişe götürdü…
             
Bir genç hanım şöyle diyordu mailde; denize girmem yasak, açık giyinmem yasak, kafeye bara gitmem yasak, gece sokağa çıkmam yasak ama deli gibi aşığım onu çok seviyorum(!)..
           
Yıllar önce yaşamına tanık olduğum bir dostum, bana hayatını anlatmıştı, “Seviyorum eşimi, ama ruhum örseleniyor. Sürekli tetikte yaşıyorum; onunla yaşamak, yüksek gerilim hattının üzerinde oturmak gibi bir şey… Denize gidiyorum mayom problem oluyor, etrafımda yüzen insanlar var mı diye, sürekli gözetleniyorum eşim tarafından. Kumda yatarken de durum değişmiyor aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Toplum içinde devamlı tetik halinde; insanlar bana bakıyorlar mı diye… Ve ben, sürekli başım önümde yürümek zorundayım. Oysa ki ben çok serbest yetişmiş bir bayanım ve evlendiğimde, eşim benim bu halimi biliyordu. Durum maalesef ev ortamında da değişmiyor. Banyo da bile biraz fazla kalsam, problem çıkartıyor.
          
Geçenlerde yemeğe  gittik, bunu çok sık yapamıyoruz.Ben kenarda bir masada oturmak istedim ve arkamı duvara dönüp oturdum. Eşim hemen beni kaldırarak, “Yüzünü duvara dön, şimdi bakan olur sinirlenirim.” dedi.
 ……………
           
Bu konuşmalarımız gözümün önünden film şeridi gibi geçti…
              
Peki,  nedir Aşk?.. Kişi gerçekten celladına aşık olur mu?..
           
Hiç sanmıyorum!..
              
Özgürlüklerin kısıtlanmasına, kişinin ruhunun örselenmesi pahasına evliliklerin,  birlikteliklerin sürdürülebileceğini sanmıyorum. Kişinin canını yakana aşık olması ise bana göre çok mazoşistçe bir durum ve de imkansız!..
               Evliliklerde kişilerin kendilerine ayırdıkları özel zamanları olmalı ve kişiler bir birlerinin alanlarına  saygılı olmalıdırlar.
              
Yukarıdaki iki örneğimizde de kendisine hiç güvenmeyen ve bu güvensizliğini karşısındakini kısıtlayarak çözmeye çalışan, bir insan profili görünmektedir ve bu tür insanlar size hayatı zindan etmeyi kendilerine görev edinmişlerdir. Kıskançlık, bu insanların en belirgin özelliğidir. Yetersizlik hissi, onları saldırgan bir tutum takınmaya sürükler ve bu sevgi marazi bir sevgidir.
             
Ruhunuzu örseleyen sevgilerden uzak durmanız dileğimle…                                               
                                                    Hülya Dedeoğlu / Kuşadası

              (Kıssadan hisse: Güveler, elbiseleri nasıl kemirirse kıskançlık da insanı öyle kemirir. Saint Chryston)                     

 

 

 

DUVARA KARŞI...
tarih Tarih: 10.12.2010, 22:57 okunma Okunma: 2660
Yorumlar
İletişim çağında olmamıza rağmen; iletişememek gibi bir sorun yaşadığımız günümüzde, yazılı basın ve internet gazeteleri enflasyonuna rağmen, tarafsız dik ve onurlu duruşunu her zaman koruyarak sesimizin sizlere duyulmasını sağlayan, beni sizlerle buluşturan BÜLTEN gazetesine ve değerli dost Ata Sevgi beye sonsuz teşekkürler...
Günlük takiplere ve yorumlara devam edeceğim.Sevgilerimle.
Tarih: 11.12.2010 - 22:15 | Gönderen: Hülya Dedeoğlu / Kuşadası
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales