Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜN FETHİYE’DE BUGÜN MARMARİS’TE ZARARI HER YERDE
DÜN FETHİYE’DE BUGÜN MARMARİS’TE ZARARI HER YERDE

                           Asılsız dayanaksız ve karalamaya yönelik haberciliğe hayır!..
                          Bölgemize gelen Turist sayılarıyla ilgili son 5 yıla yönelik istatistiklere bakılacak olunduğunda 2008 Yılında 2.967.374, 2009 Yılında 2.892.358, 2010 Yılında 3.092.881, 2011 Yılında 3.183.424, 2012 Yılının ilk altı ayında ise 1.016.356 kişinin ziyaret ettiği görülecektir.
                          
Bölgemizin lokomotif sektörünün turizm olduğu göz önüne alındığında ise, bölgede yaşayan, çalışan, üreten herkesin Turizm olgusuna sahip çıkmak için elinden gelen çabayı sürdürmesi gerekmektedir.
                      GETOB, MARTAB, Marmaris Ticaret Odası ve Marmaris Deniz Ticaret Odası
gibi kurum ve kuruluşlar, bölgemize gelen turist sayısının arttırılması ve ekonomik yönden daha yüksek gelir düzeyine sahip kişilerin tatil yapmak üzere bölgemizi tercih etmesi yönünde her yıl sayısız fuara katılmakta, ilgililerle görüşmeler yapmakta ve bu amaçla yüz binlerce lira harcamanın yanı sıra, aylarca süren çalışmalar yaparak bölge turizmini geliştirmek için mücadele etmektedirler.
                           Bununla birlikte bölgemizde faaliyet gösteren her kesimden binlerce işyeri sahibi, esnaf ve çalışan kendince bir takım yatırımlar yaparak neredeyse topu topu 3 aya sıkışan turizm sezonunu dört gözle beklediğini bilmeyen yoktur.

DÜN FETHİYE’DE BUGÜN MARMARİS’TE
                     
Hal böyle iken bazı boşboğazların ve kendini bilmezlerin; “ Marmaris / İçmeler’de denize giren kaşınıyor.” gibi aslı astarı olmayan bir konuda laf ebeliği yaparak hiçbir bilimsel dayanağı olmayan, kafasından uydurduğu bir takım düşünceleri ulu orta konuşarak,  fısıltı gazetesine malzeme sağlaması bölgemizin ve ülkemizin turizmine ve ekonomisine ne kadar derin yaralar açtığının farkında bile değildir.
                         Geçtiğimiz aylarda Fethiye’de ortaya çıkan bir densiz, o tarihlerde meydana gelen yer sarsıntılarıyla ilgili olarak “Fethiye’deTusunami olacak” gibisinden asılsız bir dedikodu türetmiş, bu patavatsızlığıyla Fethiye Turizmine ve Ekonomisine darbe vurmuştur.
                         Fethiye Belediye Başkanı Sayın Saatçi başta olmak üzere, ilçenin önde gelen sivil toplum kuruluşları bu olumsuzluğa neden olana derhal tepki göstermiş, basın organlarından öğrendiğimize göre kişi hakkında dava açacaklarını okumuştuk.
                         Zaten pamuk ipliğine bağlı olan Turizm sektörü zaman zaman çeşitli yerlerde ortaya çıkan densizler yüzünden ciddi yaralar almaktadır. Oysa bu lafazanlığı yapan kendine güveniyor, tabiri caiz ise
üfürdüğü bu balon haberin bilimsel dayanağı olduğuna inanıyorsa adam gibi çıksın ortaya ve bildiklerini herkesle paylaşsın.

KİMSE HADDİNİ AŞMASIN
                   
Ortaya atılan bilimsel dayanaktan yoksun
, asılsız ve uydurma haberleri bölge turizmini ve ekonomisini karalamaya yönelik haber olarak niteliyorum.
                   Hiç kimsenin
kişilerin ve kamuoyunun zihnini karıştırmaya,
ilgilileri ve turizmden ekmek yiyen herkesi boş yere oyalayarak böyle bir şeyin olmadığı yönünde açıklamalar yapmak durumunda bırakmaya hakkı yoktur.
                   
Bu tür olumsuzlukların yansımalarının gelecek günlerde hoş olmayacak biçimde, üstelik dağ gibi büyük bir sorun olarak karşımıza çıkabileceğini unutmayalım.

                                                    Ö.Cahit SARIBEY 
                                                   GETOB Müdürü, 03Ağustos 2012

Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

DÜN FETHİYE’DE BUGÜN MARMARİS’TE ZARARI HER YERDE
tarih Tarih: 03.08.2012, 16:01 okunma Okunma: 1904
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales