Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYA MARKASI WEST MARINE MARMARİS’TE
DÜNYA MARKASI WEST MARINE MARMARİS’TE

                         Merkezi Amerika’da olan West Marine Denizcilik Marketi, Türkiye’deki 4. mağazasını, Marmaris’te açtı. Yıllık 760 Milyon Dolar ciroya sahip West Marine; Amerika dışında ilk kez 2008 yılında Türkiye’ye girdi ve İstanbul Kartal, İstanbul Kalamış Marina, Bodrum ve son olarak Marmaris’te mağazalar zinciri oluşturdu.

Ata Sevgi
                 Marmaris West Marine’nin, Koç Holding Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Koç  ve şirket ortağı İbrahim Yazıcı ev sahipliğinde, dün  (25 Kasım 2010) yapılan açılış kokteyline; Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Başkanı Hasan Mengi ve denizcilik sektöründe çalışan çok sayıda davetli katıldı.      
                     
İstanbul Kartal, İstanbul Kalamış Marina ve Bodrum’daki mağazalarının ardından, Marmaris’te açılan West Marine’in  700 metrekarelik alana sahip mağazası, müşterilerine 17 farklı kategoride 10 binden fazla ürünü sunacak.
                     
Açılışta söz alan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, “Uluslar arası bir firmanın Marmaris’te şube açması bölgemiz adına çok büyük bir kazanç. Bölgemize çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.
 
                    
Açılış kurdelesini Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'la birlikte kesen Koç Holding Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Koç’da,”West Marine halat satarak işe başlayan ve bugün dünyanın kendi çapında en büyük şirketi konumuna gelen bir kuruluştur. 760 milyon dolar ciroya sahiptir ve Amerika’da yerleşiktir. İlk defa Amerika dışında Türkiye’ye adım atmıştır. Bu bizim Türkiye’deki dördüncü mağazamız. Biz Marmaris’e bizimle aynı statüde olan deniz malzemesi satan firmalara rakip olarak gelmedik. Beraber bu işi götüreceğiz. Türkiye’de denizcilik sektörü çok süratle ilerlemektedir. Dolayısıyla bizi bağrınıza basın ve bizi karşınızda bir rakip olarak görmeyin” dedi.
                         
Amerika’nın en önemli denizcilik marketleri arasında yer alan ve Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik marketi konumunda olan West Marine; 2008 yılında geldiği Türkiye’de tekne kılıflarından giyime, hediyelik eşyalardan su sporları malzemelerine, denizcilik ile ilgili kitaplardan yelken donanımına kadar, denizle ilgili her türlü ürünü mağaza konseptinde, tek çatı altında sunuyor. (AjansSevgi / Marmaris)

DÜNYA MARKASI WEST MARINE MARMARİS’TE
tarih Tarih: 26.11.2010, 19:33 okunma Okunma: 2748
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales