Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL
DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL

DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL

 

                 Türkiye’nin dünyaca ünlü sanatçılarını izleyiciler ile buluşturan Kadıköy Kültür Sanat Derneği (KKSD), bu yıl ki son konserinde  geçen Perşembe (14 Mayıs 2009) Tuluyhan Uğurlu’yu konuk etti.
                 Tuluyhan Uğurlu; yurt içi ve dışında büyük ilgi gören “Dünya Başkenti İstanbul” isimli eserini bu kez Bağdat Caddesi’nin en güzel mekânlarından birinde, Caddebostan Kültür Merkezi’nde seslendirdi. Konserde  Uğurlu’ya kavalda Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker, percussion’da Abbas Karacan eşlik ettiler.
              Söz alan KKSD Başkan Yardımcısı Nesibe Müsevitoğlu,  “Sanatına ve şahsına sevgi ve saygı duyduğum Tuluyhan Uğurlu’yu Kadıköylüler ile  buluşturmaktan dernekçe büyük mutluluk duyuyoruz. Eserleri her zaman bir tema üzerine oturtup, görseller ekleyen ve  mutlaka bir mesaj veren Tuluyhan Uğurlu’ya hayran olmamak elde değil.” dedi.
             Tuluyhan Uğurlu'nun Dünya Başkenti İstanbul konseri Napoleone Bonaparte'ın "Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu" sözleri ile başlayıp bitmekte. Dünya Başkenti İstanbul, müzikle senkronize olarak görüntülerle desteklenen ve İstanbul üzerine öykülerin anlatıldığı farklı bir çalışma. 2006 Yılında  Aya İrini’deki albüm  galası ile  izleyiciler ile buluşan eser, o günden beri yurt içi dışında 200’ün üzerinde konserde seslendirildi. Esere her yeni konserde müzikal ve görsel olarak yepyeni bölümler eklemekte. CKM konserinde Dünya Başkenti İstanbul’a,  İstanbul’un Sayfiyesi Kadıköy isimli bir bölüm eklenmiş.Eserin tamamında ise; Asya’nın Avrupa’ya Dokunduğu Yer/ Üç Dinin Kardeşçe Yaşadığı Kent/ Sinan’ın Kubbeleri/ İstanbul’da Erguvan Zamanı/ Yeşilçam’dan İstanbul’a Bakış/ İstanbul’un Sayfiyesi Kadıköy/ Kutsalların Kutsalı-Mistik İstanbul/ Arnavut Kaldırımları/ Dolmabahçe’de Hüzünlü Sonbahar/  bulunmakta.

           
Sanatçı Uğurlu’ya plaket veren KKSD Başkanı İnal Aydınoğlu   “-Tuluyhan Uğurlu bu konseri ile sahnede ve gönlümüzde bir kez daha devleşti, O bir dünya  sanatçısı,doyumsuz bestelerine  eşlik eden görseller ile  unutulmaz bir nostalji yaşadık,kendisini tekrar Kadıköy’de ağırlamak bizlere onur verecektir.”dedi. 
          Tuluyhan Uğurlu, “Neden dünya başkenti İstanbul?” sorusuna, "İstanbul, geçmişinde iki kez iki büyük imparatorluğun başkenti olmuş. Bugün birlikte bir düş kuralım ve geleceğin İstanbul'unun dünyanın kültür ve ekonomisini yönlendiren bir başkent olması için birlikte bir sinerji oluşturalım" yanıtını verdi.

                    (AjansSevgi / Marmaris)


             Dünya Başkenti İstanbul’un en beğenilen bölümlerinden Ayasofya’yı dinlemek için tıklayın: http://www.tuluyhanugurlu.com/MP3/istanbul/HagiaSophia.mp3 

DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL
tarih Tarih: 18.05.2009, 11:11 okunma Okunma: 2459
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales