Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYANIN İLK KADIN VE SANAT FESTİVALİ YOLA ÇIKTI
DÜNYANIN İLK KADIN VE SANAT FESTİVALİ YOLA ÇIKTI
 
          DÜNYANIN İLK KADIN VE SANAT FESTİVALİ  YOLA ÇIKTI

     Bu yıl 3.sü düzenlenen  “Marmaris Kadın ve Sanat Etkinlikleri”  önümüzdeki yıldan itibaren festivale dönüşüyor.  

Ata Sevgi / Marmaris      

8 Mart “Dünya Kadınlar Günü’nde,  Karacan Point Sanat Galerisi/nde açılışı yapılan etkinlikler 31 Mart akşamına kadar sürecek.

 Etkinliğin gelecek yıldan itibaren Dünya’nın ilk  “Kadın ve Sanat Festivali” olarak Marmaris’e kazandırılması adına yoğun çaba harcadıklarını, bu konuda Marmaris Kaymakamlığı destekleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığına başvurduklarını söyleyen sergi organizatörü Umur Özlüer, “Marmaris bir kültür ve sanat kenti olarak yeni baştan düzenlenmelidir” dedi.

Serginin onur konuğu olan Azerbaycanlı ressam Prof. Dr. Rafiğ Azizov “ Sanat ne kadar yaygınlaşırsa dünyada savaşlar ve yol açtığı vahşetler o kadar azalır, insanlık gerçek medeniyete yaklaşır” dedi.

Etkinliği 3 yıldır destekleyen Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mustafa Karacan, “Marmaris’in gelişmesinin, bundan böyle, ancak kültür ve sanata yatırım yapılarak tamamlanabileceğini belirterek, gelecek yıl bir festivale dönüşecek bu etkinliği, tüm aktiviteleri ile kucaklayacak, Marmaris Ticaret Odası “Taşhan Kültür Kompleksini” o tarihe kadar yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Kalimerhaba Uluslararası Dostluk ve İşbirliği Derneği Başkanı Ünlü Tiyatro ve Dizi Sanatçısı  Selma Sonat, Marmaris’te bu etkinlik boyunca değil, sanatçı ve sanatsever dostları ile birlikte, yıl boyu kesintisiz sanat etkinliklerinin halka sunulduğu bir Marmaris’te yaşamak istediğini belirterek,” 3. Marmaris Kadın ve Sanat Etkinliklerine emeği geçen bütün sanatçı ve sanatsever üyelerime başta değerli resim öğretmenimiz, Asuman Erdiliballı olmak üzere teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi yürekten sever, inanır özveri ile çalışırsanız “Sanat Engel Tanımaz” dedi.

 Açılışta hazır bulunan Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir, İçmeler Belediye BaşkanıYavuz Çokberkit ise yapılacak her türlü çalışmada kültür ve sanatın yanında olduklarını belirtti.

Art Anka Galeri ve Atölye ile Mavi Sanat Seramik Atölyesi’nin destek verdiği sergide; dünyada ilk kez sanatçı Özden Akgüç tarafından tasarlanarak oluşturulan “Peygamber Anaları” heykelleri, Onur Konuğu Ressam Hikmet Öz tarafından hiçbir boya kullanılmadan, sadece doğal taşların el havanında kırılarak öğütülmesi ile elde edilen doğal malzeme ile gerçekleştirilen “ Mozaik Resimler,  deniz kaplumbağalarının yaşamını inceleyerek oluşturduğu “doğal hayat” resimlerini sergileyen Ressam Evşen Zehra Keskin, Lütfiye Kalaycı, Nilüfer Erkan, Asiye Aslan, Asuman Erdiliballı, Aynur Akgül, Ayten Taşpınar, Bahriye Eraydın, Baykan Kalaba, Bilgin Ertok, Birsen erkan, Dilayda Yokuş, Dilek Aksakal, Emel Uysal, Erdoğan Nur, Erkan Nehir, Gülnur Efendioğlu, Gürcü Şahin, Hatice Gül Özdemir, Kıvılcım Himalaya, Merih Ulubay, Nuran Özlüer, Nursel Nur, Nurşen Aslan Çopuroğlu, Rahime Reyhan Tayalı, Sadi Nasuhoğlu, Seba Uğurtan, Sedef Akdoğan, Selma Sonat, Semra Erel, Silvia Egger, Şebnem Tuna, Taşkın Okay, Ülkü Kaya Karabiber ve  Umur Özlüer’ e ait 250 eser, 30 Mart’a kadar izleyicilerin beğenisine sunulacak.

            3. Kadın ve Sanat Günleri’nin özel etkinliğinde ise; Marmaris’te yerel basının başlangıcına öncülük eden Gazeteci Yazar Rıfat Kalakoğlu’nun ilk kitabı  “Gökkubbe” nin tanıtımı yapıldı. Kalakoğlu kitaptan sağlanacak gelirin; Uluslararası Dostluk İşbirliği ve Tanıtım Derneği tarafından açılan “Bir çiçek Bin Çiçek Olabilir” kampanyası çerçevesinde sanat eğitimi alacak olanakları kısıtlı, yetenekli çocuklar yararına kullanılacağını söyledi. (AjansSevgi)

 

 

 

 

DÜNYANIN İLK KADIN VE SANAT FESTİVALİ YOLA ÇIKTI
tarih Tarih: 17.03.2008, 00:07 okunma Okunma: 3668
Yorumlar
sonsuz başarılar, böyle bir etkinliğe imza atan herkesi kutlarım. saygılar.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: nurten boz hürel
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales