Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYANIN SONUNU BEKLEMEDEN ŞİMDİ HEMEN
DÜNYANIN SONUNU BEKLEMEDEN ŞİMDİ HEMEN

              “Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Ne dersiniz, yılda 1 gün kutlasak ta, çevre duyarlılığımızı yılda 365 gün 6 saate yayalım mı?  Dünyanın sonunu beklemeden, şimdi hemen…”Ata Sevgi 

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ AÇIKLAMALARI

               MUĞLA VALİSİ FATİH ŞAHİN: “Günümüzün en önemli gündemini oluşturan ve dünyamızın ortak sorunu haline gelen çevre, mevcut değerleriyle korunması gereken bir bütündür.
               
Her ülkenin sorunu haline gelen çevre kirliliği, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır.  Ölümlere sebep olan solunum yolu hastalıklarının çoğu hava kirliliği sonucunda meydana gelmektedir. Sanayi, petrol ve ilaç atıkları, spreyler, yakıtlarla ortaya çıkan gazlar, dumanlar, plastik ürünler ve çöpler çevre kirliliğine sebep olan en önemli etmenlerdir.
               
Özellikle son yıllarda ekolojik dengeyi süratle bozarak çevre sorunları yaratan insan, bu sorunların kendisine dönmesi ve sağlığını olumsuz yönde etkilemesi üzerine çevre bilincine varabilmiştir.
               
Çevre kirlenmesini, insanın doğaya verdiği zarar olarak da tanımlayabiliriz. Doğanın korunması ve tahribatının engellenmesi zorunludur. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için kirlenmeleri mutlaka önlemek, yeşil alanları korumak, üzerimize düşen görevleri hassasiyetle yerine getirmemiz gerekmektedir. Küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere bozulmamış bir çevre bırakmak bizlerin temel sorumluluğudur.
                  
Daha yaşanılır bir dünya temennisiyle tüm yurttaşlarımızın, “5 Haziran Dünya Çevre Günü“nü ve “Çevre Koruma Haftası”nı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
   
                 
MARMARİS ÇEVRECİLERİ DERNEĞİ BAŞKANI AHMET KUTENGİN: ‘Son balık  öldüğünde, son nehir kuruduğunda, son ağaç kesildiğinde, doğa yok olduğunda, insanlar çevreye duyarsızlıklarının bedeli ile karşı karşıya geleceklerdir.’
               
MÇD Olarak sahip olduğumuz değerleri korumadaki duyarlılık  konusunda buruğuz. Ancak karamsar değiliz. Doğanın korunmasında çevre olumsuzluklarının bertaraf edilmesinde, yaşam alanlarımızın savunulmasında  ve sebep olanlara karşı mücadelemize devam edeceğiz.
             
Çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre sorunlarının  çözümü amacıyla çıkarılan  çevre yasası yapılan değişikliklerle pek çok konuda devre dışı bırakılmış , maden arama faaliyetleri ,nükleer santraller ÇED Kapsamı dışına çıkarılarak yasa işlevsiz hale getirilmiştir.
            
MÇD Olarak, Yaşadığımız  Marmaris  doğası  ve yarınlarımız hakkında, malumun ilanı konuşmalar ile vakit geçirmeyip, bilimsel  proje ve çözüm önerileri ve buna bağlı aktif çalışmalarımız  ile teminat altına almaya çalışıyoruz.
             
Tarafsız olarak yürüttüğümüz hizmetlerimiz Marmaris’in geleceği için karşılık beklemeksizin yapılmaktadır. Bir Kızılderili atasözünü uyarlayacak olursak; ‘Marmaris bize Atalarımızdan miras kalmadı, onu çocuklarımızdan ödünç aldık’ düşüncesini çevre kirliliğinin baş sorumlusu insanlar olarak asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Dünya Çevre Günü ve Haftasını Marmaris’te,Ülkemizde ve Dünyamızda gereken duyarlılığın oluşması dileği ile kutluyoruz. (AjansSevgi / Marmaris)
_______________________
SEÇİMDEN ÖNCE SON ANKET 
 Oy kullanmak için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/anket

DÜNYANIN SONUNU BEKLEMEDEN ŞİMDİ HEMEN
tarih Tarih: 05.06.2011, 15:23 okunma Okunma: 2089
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales