Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİSTİMİZ İDİL BİRET 3 TEMMUZ’DA DATÇA’DA
DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİSTİMİZ İDİL BİRET 3 TEMMUZ’DA DATÇA’DA

                       Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi; çağımızın en önde gelen piyano ustalarından biri olan, dünyaca ünlü  sanatçımız İdil Biret’i 3 Temmuz’da,  Datça’da müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Ata Sevgi
                   Muğla’nın Datça İlçesi’ne 25 kilometre uzaklıktaki Yakaköy’de, 17 Temmuz 2010 tarihinde kurulan Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi (UKKSA)’nin Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Çiğdem Sönmezocak’ın bugün verdiği bilgiye göre; Bilim ve Yurt Dünya Sanat Galerisi yöneticisi Nevzat Metin ve bir grup sanatsever tarafından hizmete açılan UKKSA, kültür ve sanat etkinliklerine İdil Biret Konseri ile  bir yenisini daha ekliyor.
              
UKKSA Başkanı Nevzat Metin, yaptığı açıklamada; “Uluslararası sanatçımız Sayın İdil Biret Hanımefendi Aspendos, Efes, Bergama (Asklepion) ve Assos’dan sonra Datça Merkezde Yat Limanı’ndaki Amfi tiyatroda, 03 Temmuz Pazar günü saat 21.00’de başlayacak olan piyano resitaliyle bizleri bir sır gibi sarmaya geliyor. Sanatçımızın, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi yararına vereceği bu resitale bir kez daha sanatı sanatseverlerle buluşturacağız. Üretken piyanist klasikten moderne uzanan repertuarıyla müziğin günümüzde yaşayan en büyük ustalarından biridir.
                   
UKKSA’nın bugüne kadar birçok kültür ve sanat etkinliğine imza attığını hatırlatan Metin, “Gönül Birliği İmece Dostları olarak yanımızda gördüğümüz kişiler, kurumlar, sanatçı dostlarımızla bugün geldiğimiz noktada çok mutlu ve umutluyuz. Misafirhanelerimizde ağırladığımız yüzlerce sanatçıya birçok resim seramik ve heykel sempozyumu düzenledik. Dün olduğu gibi gelecekte de benzer etkinliklerle sanatı sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.
                 
Metin ayrıca, 16 Temmuz - 30 Eylül 2011 tarihleri arasında 350 ulusal ve uluslararası sanatçının katılacağı, “Knidos’un Sırrı Seramik ve Cam Açıkhava Sergisi” ile Türkiye’nin en geniş katılımlı sergisinin, Datça Yakaköy’de bulunan Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi bahçesinde gerçekleştirileceğini de belirtti.
                  
Yapı Merkezi İnşaat A.Ş’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan, İdil Biret Piyano Resitali’nin biletleri, Biletix gişelerinden, Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi Datça Yakaköy’den ve Datça Fuda Otel’den temin edilebilinecek. (AjansSevgi / Marmaris)

DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİSTİMİZ İDİL BİRET 3 TEMMUZ’DA DATÇA’DA
tarih Tarih: 23.06.2011, 20:43 okunma Okunma: 4226
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales