Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DÜNYACA ÜNLÜ FLÜT VİRTÜÖZLERİ MARMARİS'TE
DÜNYACA ÜNLÜ FLÜT VİRTÜÖZLERİ MARMARİS'TE

DÜNYACA ÜNLÜ FLÜT VİRTÜÖZLERİ MARMARİS’TE

Marmaris Kültür Sanat Derneği ( MAKSAD) dünyaca ünlü flüt virtüözlerini Marmarisli sanatseverlerle buluşturuyor.

Maritim Grand Azur Otel’de, 31 Ağustos Pazartesi günü, Saat 21.30’ da, Cahit Koparal Flüt Yarışması ve anma konseri kapsamında Raffaele Trevisani & Bülent Evcil sanatlarını icra edecekler.

MAKSAD’tan verilen bilgide; “ Flüt virtüözü Raffaele Trevisani dinleyiciler ve eleştirmenlerden sürekli olarak stili ve müzikalitesi hakkında övgüler almaktadır. Sir James Galway'in çok az sayıdaki öğrencilerinden biri olmuş ve yıllarca onunla çalışmış, Jean Pierre Rampal, Julius Baker ve Maxence Larrieu'nun takdirlerini kazanmıştır. Sir James Galway onun hakkındaki düşüncelerini "Raffaele güzel tonu, mükemmel tekniği ve kendini müziğe adamış kişiliğiyle günümüzün en iyi flütçülerinden biridir" diyerek ifade etmiştir.

Dünyaca ünlü türk flüt virtüözü Bülent Evcil ünlü müzik eğitmeni Selahattin Evcilin oğludur. Flüt çalmaya, 1980 yılında girmiş olduğu mimar sinan üniversitesi devlet konsevatuarı'nda başlamıştır. 1988 yılında bitirmiş olduğu bu eğitim sürecinde, ünlü flüt eğitmeni, Prof. Mükerrem Berk'in öğrencisi olmuştur. Istanbul Filarmoni Vakfının bursu ile Brüksel Kraliyet Konservatuarında Marc Grauwels ile eğitimine devam eden sanatçı, 1992 yılında flüt dalında''diplome superieur avec grande distinction''(üstün basari ile flüt yüksek diploması), oda müziğinde ise''premiere prix''(birincilik ödülü)alarak ile mezun olmuştur. 1994 yılında Heidelberg-Mannheim Müzik Yüksek Okulunda çalışmalarına Jean-Michel Tanguy ile devam ederek, buradan da 1996'da''Künstlerische Ausbildung''(sanatta yeterlilik) diplomasını pekiyi derece ile alarak mezun olmuştur.

''Sir James Galway''in 1992 yılında Dublin’de düzenlediği flüt seminerindeki''best performer''(en iyi yorumcu) yarışmasında 2.lik ödülü alarak 1992-1999 yılları arasında ünlü Irlandalı flüt virtüozu ''Sir James Galway''in ögrencisi olmuştur.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

DÜNYACA ÜNLÜ FLÜT VİRTÜÖZLERİ MARMARİS'TE
tarih Tarih: 28.08.2009, 15:28 okunma Okunma: 7567
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales