Marmaris Bülten
MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DOLMUŞ BEKLİYORDUK DOLMUŞA GETİRDİLER (?)..
DOLMUŞ BEKLİYORDUK DOLMUŞA GETİRDİLER (?)..

DOLMUŞ BEKLİYORDUK

DOLMUŞA GETİRDİLER (?)..

            (Başlığı okuyunca “Nasıl yani?” dediğinizi duyuyoruz şu an. Marmarisli genç dinamik gerçek bir vatan gönüllüsü kardeşimiz olan Çağrı Öner’in haberini sunuyoruz şimdi lütfen haberi okurken, “Gülmek isterken ağlama nöbetine girmeyin…” )

 

            Dün gece ( 1 Temmuz 2009) 23:00 sularında çok kötü bir olaya tanık olduk.  Marmaris Ticaret Odası’nın,” Kriz Var Çare Var.” adlı kampanyasında, “Marmaris’in alın terini taşıyanı tercih edelim.” denilmesine rağmen, Marmaris’in en büyük barlarından birinin müşteri çekmek için yaptığı hanutçuluk, bu kampanyaya ters düştü. Belediye’nin NO HASSLE kampanyası kapsamında her yerde NO HASSLE yazıları görüyorduk ki aynı şekilde bu barda da görüyorduk.

             Marmaris-Siteler güzergahında C.  TUR’a bağlı bir araç ve içinde barda çalışan İ. isimli şahısla birlikte otellerden müşteri toplamakla kalmayıp Marmaris güzergahında duraklarda dolmuş bekleyen turistlerin önünde durup FREE SERVIS diyerek turistleri alıp anlaşmalı bara götürüyorlardı. Marmaris - Siteler güzergahında ki dolmuş şoförlerinin şikayeti üzerine olay yerine gelen ekipler C. TUR’a bağlı araç sürücüsüne ceza kesmekle yetindi. Dolmuş sürücüleri ‘maalesef bu olay her gün yaşanmakta ve çaresizce bu olaylara izlemekteyiz diyerek çare bulunmasını bekliyoruz’ dediler.

                        Turistlerden birine ‘Bu dolmuşa nasıl bindiniz?’ diye sorduğumuzda, aldığımız cevap çok üzücüydü. ‘Dolmuş bekliyorduk ve bu dolmuş durdu. Bize barlar sokağı özel servisi dendi ve bir adet de içki fişi verildi. Bizde kabul ettik ve bindik…’

                        Maalesef çok üzücü bir olay. Marmaris esnafının kazancının önüne geçmekten başka hiçbir şey değil. Biz de bir dolmuş kiralayıp sokaktan müşteri toplayalım bir adet sulu vodka vererek bedava içki sunalım o zaman…

                   Turistleri rahat bırakalım, hanutçuluğu bırakalım!.. Turist yok diye ağlamayalım turist var ama taşımacılık yapılıyor. Marmaris gibi bir yerde böyle olayların önüne geçilmeli. 

                        Polis ekiplerini gören barda çalışan şahıs hemen olay yerini terk etti. Yetkililerin bir araya gelerek bu olaylara çözüm almasını bekliyoruz desek yetkililer önlem alsa da maalesef para hırsı bürünmüş bu işletmeler yine otellerden hatta dün gece ki gibi sokaklardan müşteri toplamaya ve diğer esnafın rızkını çalmaya devam edecekler.

                      Tiraji Ekonomik gerçek değil mi şu an için? Neyi bekliyoruz o zaman, illa Marmaris’ te tek bir turis kalmayınca mı harekete geçeceğiz?.. (AjansSevgi / Marmaris)

     Çağrı Öner 
 http://www.marmarisliler.org/ 
DOLMUŞ BEKLİYORDUK DOLMUŞA GETİRDİLER (?)..
tarih Tarih: 02.07.2009, 15:09 okunma Okunma: 2251
Yorumlar
traji komik bir olay maalesef marmarisi bu duruma sokan sizler gurur duymalısınız.... bunun sorumlusu sizlersiniz.memleketinizi çocugun dediği gibi 3-5 lira kazanalım diye .... getirmşssiniz (Erdinç Rumuzlu okuyucumuz sizler derken; kimi muhatap aldığınız belli değil, bilginize...Editör.)
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: erdinç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales