Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DEVLET UMUT ÇOCUKLARINI YEŞERTECEK
DEVLET UMUT ÇOCUKLARINI YEŞERTECEK

                       Van’da büyük yıkıma neden olan depremde yakınlarını, evini, işini kaybetmiş veya ailece maddi manevi zarar görmüş olan gençler “Umut Tohumları” projesi ile hayata tutunacak.
            Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı  (Ulusal Ajans) tarafından finanse edilen Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen “Umut Tohumları” projesi ile teknik ve idari alanlarda lise düzeyinde eğitim almış 100 öğrencinin yenilenebilir enerji sektörü insan kaynakları havuzuna dahil edilmesi amaçlanıyor.

            Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü İletişim Birimi’nden verilen bilgiye göre; Van depreminde yakınlarını kaybeden 15’i engelli 100 gencin istihdam edilebilirliğinin arttırılması amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının himayesinde Van Valiliği ile işbirliğinde yürütülen projede son aşamaya gelindi.
            Özellikle Endüstri Meslek Liselerinin Elektrik, Elektrik Elektronik Bölümü ve Büro Yönetimi ile Bilişim Bölümü öğrencilerinin hedef kitle olarak seçildiği proje kapsamında öğrenciler İtalya’da aldıkları güneş enerjisi konusundaki mesleki eğitimlerini tamamlayarak sertifika sahibi oldular. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının refakatçileri eşliğinde Ekim 2013 – Mart 2014 tarihleri arasında İtalya’ya giden gençlerin 25’erli 4 grup halinde gerçekleştirdikleri Rimini şehrindeki hareketlilik faaliyetleri sona erdi.
            Projeye katılan gençlerin ülkemizin yenilenebilir enerji sektöründe kariyer planlamalarının yapılması ve istihdamlarının hedeflendiği “Umut Tohumları” projesi sonucunda hedef grubun sektör ile irtibat halinde olması ve sektörün içindeki insan kaynakları uzmanları refakatinde mesleki eğitim almaları, bu sürecin sonunda güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesislerinin ülkemizde lisans süreçleri dahil, inşaat ve işletme süreçlerine vasıflı eleman yetiştirilmesi de öngörülüyor.
            Enerji sektörünün proje ve sonuçlarından istifade edebilmesi için proje kapsamında eğitim alan gençlerin özgeçmişleri insan kaynakları şirketleri ve İŞKUR aracılığı ile iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarına ulaştırılması ve konuyla ilgili olarak Enerji Bakanlığı ile işbirliği yapılması planlanıyor. (Ata SEVGİ – AjansSevgi Marmaris)

_________________________________

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 

Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!

http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

DEVLET UMUT ÇOCUKLARINI YEŞERTECEK
tarih Tarih: 20.04.2014, 22:16 okunma Okunma: 1427
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales