Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DEVEDAŞI MARMARİSLİLER'LE BULUŞTU...
DEVEDAŞI MARMARİSLİLER'LE  BULUŞTU...

DEVEDAŞI MARMARİSLİLER’LE  BULUŞTU…

 

Ata Sevgi / Marmaris

Marmaris yaşayanlarının çok yakından tanıdığı; Emekli Öğretmen Yazar Duran Ergül’ün,  Marmaris’le ilgili 1965’ten bu yana,  güncel yazılarından oluşan, ” Devedaşı – Marmaris Yazıları “ isimli kitap, okuyucularıyla buluştu.

Marmaris Belediyesi Kültür Yayınları’dan çıkarılan kitap, ücretsiz dağıtılıyor.

Dün (26 Ocak 2009) Konak Kırtasiye ve Kitapevi’nde yapılan kitabın tanıtım ve imza günü  alışılmış imza günlerinin dışında oldukça yoğun ilgi gördü.

Kitabın yazarı Ergül duygusal anlar yaşadığı, yaşattığı  konuşmasında; “ Marmaris’i metres edinen yeni yeni isimler ortaya çıkıyor. Marmaris bizim metresimiz değil, anamızdır!.. Bu kentte hiçbir çıkar gözetmeden, gönül verdikleri bu kente, anamıza sahip çıkacak olan insanlarda var. Dilerim kitabım, Marmaris’le ilgili geçmişten bugüne yaşananlar konusunda çocuklarımıza da kaynak olur.” Dedi.

Söz alan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’da; “Marmarisliler’in Duran Öğretmeni’nin ikinci kitabını belediyemizin bir kültür hizmeti olarak sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Devedaşı isimli kitabın halkımızın toplumsal sorunlarla ilgili bilinçlenmesine, geçmişe yönelik hafızasının güçlendirilmesine ve kültürel yaşantımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. “ dedi.

 
 
MARMARİS OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ’NE

KATKI İÇİN BİR KİTAP’TA SİZ ALIN...

             Devedaşı – Marmaris Yazıları Kitabı’nın imza gününde ayrıca Marmaris Omurilik Felçlileri Dernek Başkanı Fatoş Ergül’ün kaleme aldığı, “Gökkuşağı Pas Rengi” adlı kitap’ta  dernek yararına Konak Kırtasiye ve Kitapevi’nde 10 TL. den satışa sunuldu. Kitapevi Sahibi Hüseyin Süer;” Dileyen kitapseverler, her iki kitabı da bizden temin edebilirler.” dedi.(AjansSevgi) 
DEVEDAŞI MARMARİSLİLER'LE  BULUŞTU...
tarih Tarih: 28.01.2009, 00:49 okunma Okunma: 2624
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales