Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DEPREM TATBİKATINDA 3 ÖLÜ 21 YARALI...
DEPREM TATBİKATINDA 3 ÖLÜ 21 YARALI...

DEPREM TATBİKATINDA 3 ÖLÜ 21 YARALI…

 Ata Sevgi / Marmaris

 
 
 
 
           Marmaris Sivil Savunma Müdürlüğü 28 Şubat Sivil Savunma Günü nedeniyle, devlet hastanesinde bu gün (24 Şubat) Saat 10.30’da yarım saatlik bir deprem tatbikatı düzenledi. Tatbikata   Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Marmaris Şubesi üyeleri,  hastane personeli ve halktan yaklaşık 90 kişi katıldı.

Marmaris Sivil Savunma Müdürü Güler Tok ve Acil Uzmanı Dr. Mehmet Aziz Tunç yönetiminde tatbikatın olası senaryosuya göre;”Saat 10.30’da  6.3 şiddetinde 20 saniye süren bir deprem meydana geldi.Marmaris’in tek hastanesi konumundaki Devlet Hastanesi ve civarında yıkıntılar meydana geldi.Acil Servis ve poliklinilkler kullanılamaz hale geldiğinden hastane bahçesinde sahra hastanesi kuruldu. Katılımcıların başarılı çalışmalarından dolayı gerçeğinden ayırt edilemeyen tatbikatta sonuç:  3 ölü, 10’u ağır olmak üzere 21 yaralı,4 ayakta tedavi, ameliyathaneler kullanılamaz durumda olduğu için 2 ağır yaralı Muğlaya sevk edildi. Panik kargaşa ortamında bir ambulansa gasp girişimi oldu. İlginç olan felaket fırsatçısı  doktor kılığındaki Hırsız Pakize, ( Aslı Öktem) önce kapısı açık olan ambulansa saklandı, sonrasında da o kadar güvenlik önlemlerine rağmen ortadan sıvışmayı başardı…

Tatbikat sonrsı tek memnunluk veren sonuç; “ Ya bütün bunlar gerçek olsaydı?..” soru işaretini kafalarda bıraktı. (AjansSevgi)

 
 
 
HIRSIZ PAKİZE İŞ BAŞINDA
Doktor kıyafetli hırsız Pakize; önce çaldığı sağlık malzemelerini hamileymiş gibi karnına saklıyor, kapası açık ambulansa saklanarak ortamdan uzaklaşıyor.
 
 
Ve herkes deprem paniği ve kargaşasıyla uğraşırken, bizim Pakize sessizce ambulanstan da inerek ortalıktan sıvışıyor...
 
 
Marmaris Sivil Savunma Müdürü Güler Tok ve Acil Uzmanı Dr. Mehmet Aziz Tunç
 
 
Aniden yapılan deprem tatbikatından başarıyla çıkan Marmaris Devlet Hastanesi personeli.
 
DEPREM TATBİKATINDA 3 ÖLÜ 21 YARALI...
tarih Tarih: 24.02.2008, 15:51 okunma Okunma: 2417
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales