Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DEMOKRASİ ŞEHİDİ MUMCU IŞIK VERMEYE DEVAM EDİYOR
DEMOKRASİ ŞEHİDİ MUMCU IŞIK VERMEYE DEVAM EDİYOR

            Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 yılında katledilişinin 19. yılında geniş katılımlı törenlerle anıldı.
             Mumcu’yu anmak için sağanak yağmur ve sert rüzgara rağmen bir araya gelen Marmarisliler bir kez daha Mumcu Cinayetini sorguladı.
  
            CHP Marmaris İlçe Başkan Yardımcısı Yüksel Çubuk yaptığı açıklamada; “ 24 Ocak 1993 tarihin de karanlık güçler tarafından katledilen, yiğit ve korkusuz gazeteci Uğur Mumcu, Yaşamı boyunca, haksızlıkların, yolsuzlukların, vurguncuların, gericilerin, esen rüzgarlara göre fikir ve kimlik değiştiren, döneklerin korkulu rüyası olmuş, onların tarikat, ticaret, siyaset ve mafya düzeni pisliklerini ortaya çıkarmış,  her koşul ve şartta Demokrasiyi, Laikliği, Atatürkçülüğü ve Tam Bağımsız Türkiye’yi savunmuş aydın bir gazetecidir.
      
            Katledilişinin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen, cinayetin aydınlanması için, bir arpa boyu yol alınmış değildir. Her geçen gün, önceki yıllarda ve sonrasında olduğu gibi hala katliamlar yapılmakta, her defasında katiller bulunamamaktadır. Her faili meçhul cinayetin ardından Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilen meclis araştırma önergeleri, AKP oylarıyla reddedilmektedir. Geçmişle yüzleşme konusunda cesaretsiz ve samimiyetsiz olan AKP hükümeti, ülkeyi bir kaos ortamına, sürüklemiştir.
           
Her şeye çamur atma, karalama siyaseti yapılmaktadır. Kurumlara güvensizlik artmış, herkes birbirinden korkar olmuş, adeta korku imparatorluğu hakim olmuştur. Adalete ve hukuka güvensizlik artmıştır.
   
            Bir Ülkede; 21. Yüzyılda, Özgürlükten, Adaletten, Hukuktan, Adil yargılamadan ve insanca yaşayabilmeden söz edilemiyorsa, o ülkede cinayetlerin aydınlanmasını bekleyemezsiniz.  Bu gün karanlığa ışık tutacak, cesaretli aydınlara dünden daha çok ihtiyacımız var.  Bu gün ülke çıkarlarını her şeyin üstünde tutacak maskesi olmayan, dürüst kalemlere dünden daha çok ihtiyacımız var.
     
            Bu gün Uğur Mumcu’lara, Ahmet Taner Kışlalı’ lara, Bahriye Üçok’ lara, Abdi İpekçi’ lere Çetin Emeç’lere, Muammer Aksoy’lara dünden daha çok ihtiyacımız var.
       
            Bu gün, adalet ve demokrasiye duyarlı, kardeşçe yaşama arzusu içinde olan, yurtsever halkımıza dünden daha çok ihtiyacımız var. İlkelerinden asla ödün vermeyen, yiğit ve korkusuz gazeteci Uğur Mumcu’yu katledilişinin 19. Yılında saygı ve özlemle anıyoruz. Ruhun şad olsun.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

______________________________ 
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

DEMOKRASİ ŞEHİDİ MUMCU IŞIK VERMEYE DEVAM EDİYOR
tarih Tarih: 25.01.2012, 14:30 okunma Okunma: 1594
Yorumlar
AÇIKLAMANIZDA, "Bu gün ülke çıkarlarını her şeyin üstünde tutacak maskesi olmayan, dürüst kalemlere dünden daha çok ihtiyacımız var." demiş-siniz, Sayın CHP İlçe Başkan Yardımcısı Çubuk...
Tek soru: Marmaris CHP ve CHP'li Marmaris ve Armutalan Belediyeleri de bunu biliyor ve gereğini yapıyor mu, sizce?...
Meslekte 30.yılında olan ve hala stajer olduğunu söyleyen Gazeteci Ata Sevgi
Tarih: 25.01.2012 - 12:47 | Gönderen: Ata Sevgi
'yaptıkları yapacaklarının aynasıdır,,şöyle başımızı kaldırıp vicdanen baktığımızda az zamanda nelerin yapıldığını göreceksiniz. ama yapılmayanları ve yanlışları çıkarmak sizin işiniz. sonra gazetecilik ayrı şey,particilik ayrı şey , belediyecilik ayrı şey; yazımızda anlatmaya çalıştığımız maskesi olmayan dürüst kalemden bahediliyor..! dikkatinize başarıldı
Tarih: 25.01.2012 - 18:28 | Gönderen: yüksel çubuk
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales