Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DAISY ARTIK YÜRÜYEBİLİYOR
DAISY ARTIK YÜRÜYEBİLİYOR

             Marmaris’in Beldibi beldesinde yaşamakta olan Dilek – İlhan Barlas çiftinin yaklaşık 1 yıldır arka ayakları felçli olan köpekleri 13 yaşındaki  Daisy, yapılan ortez  (yürüteç) ile artık yürümeye başladı.
              İlaç tedavinin tek başına yanıt vermemesi üzerine Veteriner Hekim Çağlar Yener tarafından Daisy’e bir ortez (yürüteç) takılmasına karar verildi. Alınan ölçüler ile yapılan yürütece çok çabuk uyum sağlayan Daisy 1 yıllık yürüme özlemini gidererek hemen yürümeye başladı. Yeni durumundan çok mutlu olduğu her halinden belli olan Daisy geçirdiği zor ayların ardından artık yeniden yaşama tutunmaya çalışıyor.
           Veteriner Hekim Çağlar Yener konu ile ilgili olarak;  “Engelli olmak yalnız insanlara mahsus olmayıp, aynı zamanda en yakın dostlarımızın da başına gelebilecek bir durum. Felçli olan hayvanların yakın zamana kadar uyutulması tercih edilen bir durum idi. Ancak artık günümüz de hiç de sanıldığı gibi pahalı olmayan yöntemlerle bu dostlarımızın da hayata tutulmalarını sağlayabiliyoruz. Daisy isimli köpeğimize de bir yürüteç taktık. İlaç tedavisi sürerken aynı zamanda normal aktivitelerini yerine getirebilecek Daisy’nin tedaviye olumlu sonuç vermesi durumunda yeniden yürüyebilmesi bile mümkün olacaktır.
                
Daisy’nin sahibi Dilek Barlas’ ta; “Rahatsızlığının başladığı günlerde bir çok çevreden uyutulması telkinleri gelmesine karşın, Çağlar Yener’in verdiği umuda her zaman güvendim, Daisy şimdilik yürüteç ile yürüyor ama onun çok kısa bir süre sonra kendi ayakları üzerinde duracağına kesinlikle inanıyorum.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

DAISY ARTIK YÜRÜYEBİLİYOR
tarih Tarih: 04.02.2010, 22:19 okunma Okunma: 2674
Yorumlar
Söz konusu sevimli dostlarımız olunca habere duyarsız kalamadım.gerçekten takdir değer bir girişim.Veteriner hekim hanımı kutluyorum.Marmariste yaşayan engelli hayvanlar içinde uygulamanın bir başlangıç olduğuna inanıyorum.
Tarih: 06.02.2010 - 20:10 | Gönderen: Pınar DENGİZ
Nice daisy gibi özürlü dostlarımız yardım eli uzatılmayı bekliyor.onlarında yaşam hakları var.şu veya bu şekilde sakat kalmış olmaları tabikii üzücü.tedaviden sonra yaşama bir nebze olsun sarılıyorlar.barlas çiftini,veteriner hekimi ve duyarlı bir konu kaleme aldığınız için marmaris bültenide kutlarım.saygılar
Tarih: 07.02.2010 - 10:59 | Gönderen: Demirtaş İŞÇİMEN
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales