Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DATÇA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAT SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
DATÇA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAT SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

              Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi plastik sanatlarin merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.
             
Muğla’nın Datça İlçesi’nde geçen yıl kurulan Uluslararası Knidos Kültür  Sanat Akademisi (UKKSA), Türkiye’nin en geniş açık hava sergisini gerçekleştirecek.

Ata Sevgi
                  UKKSA Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Çiğdem Sönmezocak’tan bugün (20 Temmuz 2011) alınan bilgiye gore; . üç kuşaktan; Nasip İyem, Ayfer Karamani, Prof. Erdinç Bakla, İlgi Adalan, Gültekin Çizgen, Prof.Güngör Güner, Ezel Ağaoğlu, Mustafa Tunçalp, Tuba Önder Demircioğlu, Ümit Can Gören, Melih Suad Kocabıçak, Funda Ceylan Kocabıçak, Damla Yeşiloğlu, Mutlu Başkaya ve Serkan Önder’in de aralarında bulunduğu 350 ulusal ve uluslararası sanatçının katılacağı, “Knidos’un Sır’ı Seramik, Cam, Çini Festivali ve Açıkhava Sergisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilecek.
               
 30 Temmuz - 30 Eylül tarihleri arasında Datça Yakaköy’de UKKSA bahçesinde, sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan seramik, cam, çini eserlerinden oluşan serginin açılışını, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay yapacak. Ayrıca, Latino Acuba Grubu canlı Küba müziği eşliğinde dans performansı ile sahne alacak.
                    
Knidos’un Sır’ı Seramik, Cam, Çini Festivali ve  Açıkhava Sergisi; Datça etkinliği sonrasında, Knidos’un Sır’ı Seramik, Cam, Çini Festivali ve Açıkhava Sergisi ve kitabıyla 12- 20 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan, 21. Uluslararası Artist Sanat Fuarı’nda bir kez daha sanatseverlerin huzuruna çıkacak.
   
                 
Akademide yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren UKKSA Başkanı Nevzat Metin, Knidos’un Sır’ı Seramik, Cam, Çini Festivali ve Açıkhava Sergisi şu ana kadar Türkiye’de yapılan etkinlikler içerisinde en geniş katılımlı ve en büyük sergi olacağına dikkat çekerek; “ Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi UKKSA, büyük kentlerin sanatsal yoğunlaşmasının getirmiş olduğu tıkanıklık, telaş ve koşturmaca nedeniyle bireylerin doğal ortamlarında kendileri ve yaratma eylemleriyle baş başa kalacakları, yaptığı çalışmalara yoğunlaşabilecekleri yeni mekan arayışlarının sonucudur. Datça gibi doğası ve kültürel tarihiyle güzellikler ve olumlulukları bünyesinde barındıran yarımada, böylesi bir arayış için özgün ve tektir.
                    
UKKSA; 11 bin metrekare açık alan ve 1400 metrekare kapalı alanda oluşturduğumuz;  atölyelerimiz, misafirhanemiz, kütüphanesi, sergi salonlarıyla, doğa içerisinde kurulmuş sivil bir akademidir. Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi; ulusal ve uluslararası sanatçıların bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundukları, atölye çalışmalarında özgün sanatsal üretimde bulundukları, diğer yandan da akademiye öğrenci olarak katılanların sanatsal görüş ve deneyimlerini geliştirdikleri, birlikte çalıştıkları özgür bir kültür sanat ortamıdır.
               
Kuruluşumuzdan bu yana geçen 1 yıllık sürede; 5 heykel sempozyumu, 6 seramik sempozyumu ve birçok resim sempozyumu düzenledik Bu yıl içinde birçok ulusal, uluslararası sempozyum ve etkinlik gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Son olarak da 3 Temmuz’da Datça Amfi Tiyatro’da gerçekleştirdiğimiz, dünyaca ünlü sanatçımız İdl Biret Resitali’ne imza attık.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)
____________
İNANILMAZ AMA GERÇEK!
5 YILDIZLI İÇMELER
AQUA HOTEL
 
HALKA AÇILDI!..
Ayrıntılar için lütfen linke tıklayın:
http://www.marmarisbulten.com/Haber/icMELER_AQUA_HOTEL_HALKA_AciLDi/
 

DATÇA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAT SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
tarih Tarih: 21.07.2011, 13:38 okunma Okunma: 4651
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales