Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
DATÇA’DA ULUSLAR ARASI KIŞ DENİZ MARATONU
DATÇA’DA ULUSLAR ARASI KIŞ DENİZ MARATONU

            Muğla’nın Datça İlçesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Uluslararası Açık Deniz Kış Yüzme Maratonunun bu yıl 23 Şubat tarihinde 7. cisi gerçekleştirilecek.
                      Datça Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre; Datça Belediyesi, Datça Kaymakamlığı ve bu sene Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesinin  öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve kişilerin oluşturduğu bir organizasyon komitesi tarafından sürdürülen organizasyona bu sene 250 kişilik başvuru yapıldı. Sivil inisiyatifi maratonun içine dâhil ederek katılım ve sahiplenmeyi arttırmayı hedefleyen etkinliğin, bu yıl çok daha geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor. 
 
                      Bu yılki etkinliğin onur konuğu milli yüzücümüz Ersin Aydın olacak. İlçe merkezindeki Kumluk plajında,  23 Şubat Cumartesi günü saat 12.00’de Ersin Aydın tarafından başlangıcı yapılacak olan maraton, Kumluk Plajı ile Fener adası arasındaki 5 kilometrelik  uzun parkur ve Kumluk plajı ile Club Datça Tatil Köyünün iskelesi arasındaki 1.5 kilometrelik kısa parkurda yapılacak. Maraton akşamı yapılacak madalya töreninde ise sayın Ersin Aydın ile yüzme üzerine bir sohbet düzenlenecek.
                    
Türkiye’de kış aylarında yapılan ilk ve tek açık deniz kış yüzme maratonu olan etkinliğe, başta Türkiye ve Yunanistan olmak üzere İsveç, Alman ve Amerikalı amatör ve profesyonel yüzücüler ilgi göstermiş olup bu ilgi her geçen yıl artıyor. 
                    
Datçalı yüzücü Necati Sağır’ın (Mimar) öncülüğünde, 1 Eylül Dünya Barış Gününden hareketle 2001 yılından buyana aralıksız olarak sürdürülen ve Akdeniz’in iki yakasını birleştiren barış ve dostluk yüzüşü,  kış yüzme maratonuna da ilham verdi. (AjansSevgi / Marmaris)
 Anketimizde oy kullanmak için lütfen linke tıklayınızhttp://www.marmarisbulten.com/Anket/MARMARiS_TiCARET_ODASi_BASKANi_KiM_OLMALi/
______________________
Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

DATÇA’DA ULUSLAR ARASI KIŞ DENİZ MARATONU
tarih Tarih: 16.02.2013, 16:01 okunma Okunma: 2660
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales