Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CHP MARMARİS İLÇE YÖNETİMİ VE ACAR VAR BAYSAL YİNE YOK
CHP MARMARİS İLÇE YÖNETİMİ VE ACAR VAR BAYSAL YİNE YOK

                            Önümüzdeki yıl, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Marmaris CHP’de ön seçim beklentisi sürerken; CHP İlçe Yönetimi, beraberinde yeniden aday olan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve ekibindeki belediye meclis üyesi adayları ile birlikte köy gezilerini sürdürüyor. 
            CHP İlçe Başkanı Candan Yürekli’nin, “Tüm aday adaylarımızı davet ettik” dediği gezilere, Acar’ın rakibi diğer Başkan Adayı MarmarisTicaret Odası Başkanı Mehmet Baysal yine katılmadı.

Ata Sevgi
                    CHP Marmaris İlçe Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre; yeniden aday olan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve CHP İlçe Yönetimi geçen hafta ziyaret ettikleri; Bayır, Turunç ve İçmelerden sonra,  dün de (12 Ekim 2013) Orhaniye ve Turgut köylerini ziyaret ettiler.          Köy ziyaretlerinde Marmaris CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Marmaris Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Ali Acar, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü ve kimi Marmaris Belediye Meclis üyesi aday adayları katıldılar.
                   Yaklaşık 50 kişilik CHP grubu, ilk ziyareti Orhaniye Köyü’ne yaptı. Köy Muhtarı Arif Ulupınar ve köylülerin katıldığı toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Candan Yürekli;  "Biz önümüzdeki yerel seçimlere hazırlık için Marmaris dışındaki köy ve beldeleri tek tek ziyaret edip vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz, geçen hafta  Bayır ve Söğüt köyündeydik. bu haftada sizlerle birlikteyiz  ve belediye başkan aday adayımız ve meclis üyesi aday adaylarımızla birlikte, sizlerletanışmak ve sorunları konuşmak için iyi bir fırsat yakaladığımız düşünüyoruz.” dedi.
                   Söz alan Marmaris Belediye Başkanı ve yeni dönem Başkan Aday Adayı Ali Acar’da; vatandaşlara büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesi ile birlikte ortaya çıkacak yeni sorunlar hakkında bilgiler verdi. Yeni yasanın uygulanması ile birlikte köylerin tüzel kişiliklerinin  ortadan kalkacağını  ve  Marmaris'e bağlı mahalleye dönüşeceklerine dikkat çeken Acar; “ İşte biz ilçemize bağlanan bu köylere nasıl hizmet götüreceğimizin planlamasını, şimdiden yapmalıyız. Eğer yeniden aday olur da sizler tarafından seçilme şansına sahip olursak,  tüm problemleri el birliği ele çözmememiz için bir neden yok. Biliyoruz ki, şimdi köylerin en önemli sorunu içme suyu sorunu.  Bunu tümüyle ortadan kaldırmak hiç zor değil. Marmaris’teki baraj, tüm köylere yetecek oranda su depoluyor. Köylerimize yapılacak isale hatlarıyla tüm köylerimiz, rahatlıkla suya kavuşturulabilir. Eğer yönetenler  çalmaz çırpmaz ve elindeki kaynakları  doğru kullanırlarsa, her türlü sorunun üstesinden gelirler. Biz Marmaris için  devletten bir kuruş destek almadan tamamen belediyemizin kendi imkanlarıyla  ilçemizin çehresini değiştirdik. Marmaris'in nasıl bir değişim ve dönüşüm geçirdiğini biz söylemiyoruz, bunu bize ilçemize gelen yerli yabancı turistler ve diğer bölgelerin turizmcileri ifade ediyor. Kulağımıza geliyor, bazı kişiler ve çevreler;  "Aman ha Acar yeniden beleldiye başkanı olursa şurayı yıkar, şurayı bozar.” şeklinde sözler sarf ediyorlarmış. Siz bu önyargılara itibar etmeyin. Biz vatandaşın yaşamını zorlaştırmak için değil,  kolaylaştırmak için çalışıyoruz.  Biz haksız rekabete karşı haksız kazanca karşı yasalar çerçevesinde hareket ettiğimiz için, bu tür dedikodular ortaya atılıyor. Ülkesini seven yaşadığı yeri seven, sağduyulu vatandaşlarımızın bunlara pirim vermeyeceğini biliyoruz.” dedi.
                Köylülerin sorularını cevaplayan Acar bir köylünün; köy okulunun personel eksikliği nedeniyle temizlenemediği ve öğretmen eksikliğinden dolayı eğitmin de yeterli olmadığına dikkat çekmesi üzerine,” Evet AKP iktidarı, eğitimi içler acısı bir hale getirdi. Sadece eğitimi değil yargının durumuna bakın. Sağlık politikalarına bakın! Ülke insanı, her bakımdan mutsuz ve umutsuz. Tabii ki ülkeyi bu hale getiren bu iktidardan hesap sormakta, biz vatandaşlara düşüyor.  Eğer ben de görevimi yapmıyorsam beni de seçmeyin! İşini doğru yapmayan siyasetçiye en güzel ders, sandıkta verilir." dedi.

                  Daha sonra Turgut Köyü’ne geçen CHP Grubu, köy meydanındaki tarihi çınar altında köylülerle bir araya geldi. Köy Muhtarı Naci İşler’in katılmadığı toplantıda söz yine Acar’daydı. Acar köylülere hitaben;  "Biz şimdiden köyün başlıca sorunlarını tespit etmek ve çözmek için hareket geçtik. Tabii ki bu sorunları eğer bir daha seçilme şansımız olursa, hep birlikte çözeceğiz.  Ben iki dönemdir Marmaris Belediye başkanlığı yapıyorum. Açık yüreklilikle ifade edeyim ki Marmaris’in çıtasını yükselttik, onu markalaştırdık. Bunu biz değil, dışarıdan gelen turistler ifade ediyor. Bütün bunları yaparken de, merkezi hükümetten fazladan tek kuruş yardım almadık. Elbette yönetirken bazı kişisel hatalarımız olmuştur ama biz çalmadık, çırpmadık yasadışı iş yapmadık. Eğer aksi olsaydı, yüzlerce müfettiş soruşturmasından alnımız ak çıkmazdık ve bizi görevden alırlardı."dedi. (AjansSevgi Marmaris)

Geç kalmadan tıklayın!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/KURBAN_BAYRAMi_KUTLAMALARi_2013/

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI 2013
http://www.marmarisbulten.com/Haber/CUMHURiYET_BAYRAMi_KUTLAMALARi_2013/

CHP MARMARİS İLÇE YÖNETİMİ VE ACAR VAR BAYSAL YİNE YOK
tarih Tarih: 13.10.2013, 17:33 okunma Okunma: 1703
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales