Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CANAN TAN’LA KİTAPLARIN SİHİRLİ DÜNYASINA
CANAN TAN’LA KİTAPLARIN SİHİRLİ DÜNYASINA

           Marmaris İlçe Halk Kütüphanesi’nin en çok okunan yazarlarından Canan Tan; 24 Aralık Perşembe günü, imza ve söyleşi günü düzenliyor.
            
Marmaris İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Şenay Hızır'ın yazılı verdiği bilgiye göre; Ankaralı yazar Tan; 24 Aralık Perşembe günü, Saat 8.30’dan 17.00’ye kadar kitaplarını imzalayacak, okuyucularıyla söyleşide bulunacak. (AjansSevgi / Marmaris) 

Kimdir?

           Ankara'da doğan Canan Tan, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Değişik edebiyat türlerindeki yarışmalarda birçok derece ve ödül almıştır. 
             Kelebek (Hürriyet) Gazetesi'nin Senaryo Yarışması'nda Birincilik Ödülü /1979 (Oğlum adlı eser, fotoroman olarak çekildi.)  
             1.Ulusal Nasrettin Hoca Gülmece Öykü Yarışması'nda 1. Mansiyon /1988 
           İnkılâp Kitabevi'nin Aziz Nesin Gülmece Öykü Yarışması'nda basılmaya değer görülen İster Mor, İster Mavi adlı kitabıyla, Türkiye'de mizah öyküleri kitabı olan ilk kadın yazar unvanı /1996.  BU Yayınevi'nin Çocuk Öyküleri Yarışması'nda 1. Mansiyon / 1997- Rıfat Ilgaz Gülmece Öykü Yarışması'nda Birincilik Ödülü, Sol Ayağımın Başparmağı /1997 
            İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Romanları Ödülü, Sokaklardan Bir Ali /1997,  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce verilen Cumhuriyetin 75. Yılı Çocuk Öyküleri Ödülü /1998 
             10. Orhon Murat Arıburnu Ödülleri'nde, uzun metrajlı film öyküsü dalında Birincilik Ödülü /1999 
              Yeni Asır (İzmir) Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Milliyet Pazar'da, güncel olayları esprili bir dille yorumlayan yazıları yayımlandı. Mimoza dergisinde Çuvaldız, Kazete adlı kadın gazetesinde Kazete - Mazete adlı köşelerde yazılar yazdı. 

Tüm Eserleri

        “Ah Şu Uzaylılar!,  Arkadaşım Pasta Panda, Beyaz Evin Gizemi, Çikolata Kaplı Hüzünler, Eroinle Dans, İster Mor İster Mavi, Oğlum Nasıl Fenerbahçeli Oldu?, Sevgi Yolu, Sokaklardan Bir Ali, Sokakların Prensesi Şima, Türkiye Benimle Gurur Duyuyor!!!, Yolum Düştü Amerika’ya, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Sol Ayağımın Başparmağı, Sevgi Dolu Bir Yürek, Beyaz Evin Gizemi / Çocuk Romanı ve Fanatik Galatasaraylı.”

CANAN TAN’LA KİTAPLARIN SİHİRLİ DÜNYASINA
tarih Tarih: 21.12.2009, 03:40 okunma Okunma: 2845
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales