Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
CADDEBOSTAN’DA ANILAR VE MÜZİK 65 İZDİHAMI
CADDEBOSTAN’DA ANILAR VE MÜZİK 65 İZDİHAMI

                           Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde bu yıl 65. si gerçekleşen Anılar ve Müzik Belgesel Konseri’nde izdiham yaşandı.
                Şair Atılay Erge ve Bestekar Vural Kaya’nın konuk olduğu, geçen hafta (10 Aralık 2012) gerçekleşen programa gösterilen yoğun ilgiden, salonda sıkıntılı anlar yaşandı. Kimi izleyiciler geri dönerken, kimi sanatseverler ayakta kalmayı göze alarak, programı izlediler.

Ata Sevgi
                Kadıköy Belediyesi Halkla ilişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre;  Gecenin Birinci bölümünde; Udi Bestekâr Bilge Özgen, Bestekâr Hasan Şanlıtürk, Bestekâr Kemal Külah,  Şair- Bestekâr İlkim Karaca, Bestekâr Zekiye Kuldaş, Şair-Bestekâr Fatoş Koçarslan ile TSM Sanatçısı Filiz Çolpan Koldaş’ın Atılay Erge’ye ait güftelerden besteledikleri şarkılara yer verildi. Eserler TSM Sanatçısı Gamze Mehmetoğlu, Fatoş Koçarslan, Kemal Külah, İlkim Karaca, Zekiye Kuldaş veTaner Tamer tarafından yorumlandı.
                Atılay Erge için Şile’den gelen  Şile eski Belediye Başkanı İhsan Çayıroğlu yaptığı konuşmada;  “Atılay Erge şiirleri ve güftelerinde Şile’yi ustalıkla tanıtmakta. Ayrıca düzenlediği sanat geceleri ile de sanatçıları izleyicileri buluşturmakta,  Şileliler olarak güzel sahil kasabamızı sanatla tanıtan şairimiz ile gurur duyuyor, daha uzun yıllar sanatsal üretimlerine devam etmesini diliyoruz” dedi.
                Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu tarafından koordine edilen programın ikinci bölümde, Bestekar Vural Kaya’nın kendi bestelerinden oluşan şarkılar yer aldı. Vural Kaya’nın eserlerini  Yıldızlar TSM Korosu Koristleri Yücel Ertürk, Bilgen Bütün ve Onur Sertler tarafından yorumlandı.Bestekar Turhan Taşan, Bestekar Zeynettin Maraş, Şile Eski Belediye Başkanı Ecz. İhsan Çayıroğlu, Tiyatro Sanatçısı Altan Akışık, Hepgül Musiki Topluluğu Şefi Selma Hepgül, Maltepe İbrahim Kaya Musiki Derneği Koro Şefi İbrahim Kaya, Yıldızlar Türk Musikisi Topluluğu Koro Şefi Bestekâr Hüsnü Çarkman, Bağdat Musiki Topluluğu Koro Şefi Sevinç Şekerci, Eski Dostlar Musiki Topluluğu Koro Şefi Şeyda Sevinçli Demirci, Kazım Karabekir Koro Şeflerinden Nisa Gürtuna ve Bestekâr – Santur üstadı Osman Aksu, Şair Nedim Pehlivan, Sunucu Suat Demir ile TRT Eski Spikerlerinden Özcan Atamert  sanatçıları bu özel gecede yalnız bırakmadılar.
                Gece;  Şileli Şair Atılay Erge’nin Nesibe Müsevitoğlu için yazdığı ve Bestekar Vural Kaya’nın dört ayrı makamda bestelediği şarkı ile sona erdi. (AjansSevgi / Marmaris)

BUĞULU SES AKSOY 2013’Ü İSTANBUL’DA KARŞILIYOR lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haber/BUgULU_SES_AKSOY_2013U_iSTANBULDA_KARSiLiYOR/

YENİ YIL KUTLAMALARI 2013
http://www.marmarisbulten.com/Haber/YENi_YiL_KUTLAMALARi_2013/

___________________________
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ 

http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

CADDEBOSTAN’DA ANILAR VE MÜZİK 65 İZDİHAMI
tarih Tarih: 20.12.2012, 00:04 okunma Okunma: 2850
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales