Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BİZİM KÖYLÜ ALİ VE KENTSOYLU GÖKMEN
BİZİM KÖYLÜ ALİ VE KENTSOYLU GÖKMEN

Bizim Köylü Ali ve Kentsoylu Gökmen

            Ali Gündoğan… Marmaris’in renkli gazetecisi. Kendine has çocuksu bir yaramazlığı var Ali’nin Bu yüzden Meslektaşları onun ufak tefek yaramazlıklarına takmıyorlar,  “Bizim deli oğlan” deyip es geçiyorlar. Böyle olmasına karşın Marmaris’te günün 24 saati haber peşinde koşturan az sayıdaki çalışkan gazeteciden de biri Ali Gündoğan.

Ve öte yandan Marmaris tv haber sorumlusu Gökmen Ulu…. Marmaristeki gazetcilerin bizden biri diyemeyecek kadar görüntüsüyle bilgisiyle yüksek bir kentsoylu görüntüsü çiziyor. Türkçeyi güzel konuşuyor.

Şimdi bu iki gazeteci kavga ediyor… Daha doğrusu Ali Gündoğan’ın yaptığı haberleri içine sindiremeyen Gökmen Ulu Ali Gündoğan’ı hedefine almış.    

Doğrusu ben ‘Ali Gündoğan’a gazeteciler olarak gösterdiğimiz bu hoşgörümüzle bu çocuğu biz biraz fazlamı şımartıyoruz’ diye düşünürken ve Onun Marmaris TV’nin ekranında gösterilen bir yaramazlık sahnesine tanık oldum. Marmaris TV haber Müdürü Gökmen Ulu’yu  belli ki Bu kez Ali’nin “yaramazlıkları” çok sinirlendirmiş. ‘Buna öyle bir okkalı tokat vurayım ki bu çocuk bir daha bu yaramazlıkları yapmasın’ diye düşünmüş. Ve Ali’yi Gündeminin odağına oturtmuş.  Bir baktım Marmaris TV ekranları Gökmen ULU’nun yorumları eşliğinde döne döne bizim Ali’nin beş ay önceki bir toplantıda yaptığı yaramazlığı gösteriyor.  Doğrusu canım sıkıldı. Niye mi?  

Herşeyden önce Ali'nin Atatürkçülüğü sorgulandı o programda. Bir gazeteci bir başka gazeteciyi siyasi anlayışı nedeni ile  suçlayamaz.. Ben Ali’nin Atatürkçülüğünden hiç kuşku duymuyorum. “Velev ki bizim Ali Atatürkçü değil… Bundan kime ne? Atatürkçü olmamak suç mu?

Sayın Gökmen Ulu üç beş ay önce yaşanmış bir tatsız olayı bugün olmuş gibi göstermek etik bir davranış değil. Sizde bilirsiniz ki, birilerinin gölgesine sığınıp politika yapma aymazlıktır. Birileri dinin gölgesinde birileri Atatürk’ün gölgesinde göbek büyüttü bu ülkede. Bunlardan dolayı Nadir Nadi “ Ben Atatürkçü değilim” Kitabının yazdı.  Ve Ali’yi önemsizleştirmek için “ondan küçük bir yerel gazetenin Taşra muhabiri” diye bahsettiniz ama Birleri de sizin için pekâlâ küçük bir yerel TV’nin taşra enkırmeni diye bahsedebilir. Sayın Gökmen Ulu taşrada muhabir olmak ayıpsanacak bir şey mi? Unutmayın görev yaptığımız yer itibarıyla hepimiz taşralıyız.

Ali Gündoğan bir gazeteci. Ama ben onun haber uslubunun ve haberi dayandırdığı belgeleri bugüne kadar pek sağlıklı bulmadım bunu kendisine de söyledim.  Bir habercinin haberini beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz. Eğer bir haber yalan iftira ve hakaret içeriyorsa hakkında suç duyurusunda bulunursunuz ama onun haber yapmasının engellemek için dolaylıda olsa üstü kapalı tehdit ve şantajlara bir gazeteciyi susturamazsınız.

Ben Gökmen Ulu’nun tarzında Ali’yi eleştirmek değil susturmak amacı hissettim. Sayın Ulu siz öncelikle bir gazetecisiniz Belki Ali Gündoğan’ı korumak zorunda değilsiniz ama bu mesleğin onurunu korumakla mükellefsiniz. Bilirsiniz ki Meslek onurunu korumanın en başta gelen kuralı gazetecinin haber yapma özgürlüğü önündeki engelleri kaldırmaktır. Oysa siz yaptığınız bu programla bu engeli kendiniz koydunuz.   Yazık yazık...

          Hasan Ceylan

Marmaris Manşet Gazetesi

      Yazarı ve Muhabiri

BİZİM KÖYLÜ ALİ VE KENTSOYLU GÖKMEN
tarih Tarih: 28.08.2009, 15:24 okunma Okunma: 2396
Yorumlar
sayın ceylan, suç olan atatürkçü olmamak değil, ali acarcı olmamak. taşrada yayın yapan küçük bir televizyonun genel müdürünün öfkesi bundan. atatürk bunların umurunda değil, arkasına saklanıp ordan saldırıyorlar. asıl suç başka yani
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: vatandaş
EN-KIR-O-MEN! ya da AN-ACAR-O-MEN GÖKMEN. O kanalda seni gördükçe 10 saniye bile dayanamayıp hemen kanal 48i açıyorum. Sen haber sunmuyorsun insanları salak yerine koyup onları tiksindiriyorsun kendinden. Kardeşim o kadar kahramanlık, efelik edebiyatı yapıp kıçına 2 goril takıp eve gitmek te ne oluyor? Son söz. Burası Marmaris. Sandığın gibi kahpelerin diyarı değil. BİZ adamı arkadan vurmayız alnından öperiz.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: TURAN
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales