Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BİZ SİZ ONLAR VAR MISINIZ ÖZ ELEŞTİRİYE?
BİZ SİZ ONLAR VAR MISINIZ ÖZ ELEŞTİRİYE?

           

                                 BİZ SİZ ONLAR

                    VAR MISINIZ ÖZ ELEŞTİRİYE?

 

       Bu gün 6 Nisan 2008, Pazar.  Bundan tam 2 ay önce, 6 Şubat 2008’ de  ve  8 Şubat 2008 de yayımladığımız yazılarımı bir kez daha görüşlerinize sunuyorum.

     Biz ne demişiz, geçen bu sürede neler olmuş?.. Gelin şöyle bir öz eleştiri yapalım, hem ben, hem siz hem de 3. şahıslar… Sevgili okuyucular, ne dersiniz?..

 

 HALKÇI BELEDİYE HALKÇILIK VE HALK    

    Ben halkçıyım, demek yetmez! “Kimin halkçı olup olmadığına halk karar verir.”

Marmaris Belediyesi İmara aykırı olduğu gerekçesiyle, Tetik Center’ı, 3 ay sonra  ikinci kez mühürleyerek kapadı. Peki neden? Sanmayın ki burada ne Tetik Center’ i, ne de yasa dışılığı savunacağım. Ortada bir usulsüzlük varsa tabii ki gerekli yasal müdahaleler yapılacak, aksaklık giderilecek ama sadece Tetik’ e değil, herkese ve zamanında.

 Düşünüyorum da Tetik Center yaklaşık 12 yıllık bina,  Belediye Başkanı Ali Acar ve ekibi göreve geleli de tam 4 yıl oldu… Peki yasalar sormaz mı hiç, “ Madem böyle bir usulsüzlük, imar yasası ihlali vardı da 4 yıldır neyi ya da neden beklediniz?..” diye…

 Kapatma olayının gerçek yüzüne bakalım birde…  Bana göre kapatma olayında gayrı resmi olsa da asıl muhatap, Tetik Center değil, yaklaşık iki yıldır binada kiracı olarak en üst katından yayım yapan, şu an için Marmaris’in tek yerel televizyonu Kanal 48…

    Kapatma işe yaradı mı peki? Televizyoncu meslektaşlarımız, mesleğin verdiği güçle sokaktan ve de Çadır Center’dan yayımlarına devam etmekteler, karada ve denizde savaşabilen amfibi komandolar gibi. Gazeteciliğin özü bu değil midir zaten, her şartta işini yapabilme anlayışı.

İşin ilginci bu ani gelişmelerle birlikte, eski adıyla Sun TV olan Marmaris TV ,yayıma girecekmiş önümüzdeki Şubat’ta.  Marmaris TV’ yi satın aldığı söylenilen isimlere baktığınızda en başta Ayhan Yalçın’ın (Ayhan Hoca) adı geçiyor. Ayhan Hoca da kim mi? Artık onu da Başkan Acar’a sorarsınız, iyi tanışırlar dertleşirler.…

Biliyorsunuz resmi müsabakalarda faullü dövüşenlere önce ihtar verilir, sporcu faullerinde ısrar ederse hakem tarafından diskalifiye edilir. Bu diskalifiye kimi zamanda ömür boyu men cezasına dönüşür.

Gerek yazılı gerekse görsel,  basın dünyası ve siyasetinde hakemi halktır, herhangi bir şahıs değil! Ve asla inisiyatif kullanmaz halk, zamanı geldiğinde gereğini yapar.

 Ne alaka mı? Önümüzdeki yıl müsabakaların finali… Af edersiniz yaa, yerel seçimler var diyecektim. ;)

 
CHP YENİ YÖNETİMİ VE SİYASET

Marmaris CHP’ de yönetim değişikliği, halkta bir merak uyandırırken, partililere de yeni bir heyecan kattı. Herkes bir merak içinde ilk sonuçları bekliyor, ” Bundan sonra Marmaris CHP de enişte kayınbirader başkanların keyfe keder hakimiyeti devam mı edecek yoksa “ Tüm partilerde olduğu gibi siyasetin gerçek hakimi olabilecek mi, CHP Marmaris İlçe Yönetimi?..” diye… Bizden duymuş olun. (6 Şubat 2008)

 

                        FESTİVALE NE GEREK VAR

                         HER HALİMİZ FESTİVAL(!)
 
      (Marrmaris Belediye Meclisi, geçen ayki toplantısında aldığı kararla ; önümüzdeki Mayıs ayında yapacağı; Gençlik ve Bahar Şenliği’ in adını, "Marmaris Bahar ve Denizcilik Festivali "olarak değiştirmiştir.
Yazıyı okurken bu gelişmeyi de dikkate almanız dileğiyle…)

 

İnanın haberi alan potansiyel turist diye tanıdığımız her Avrupalı vatandaş, şaşırmıştır ve hala da inanamayıp gülüyordur bi tarafıyla kahkahalarla…” Nasıl olur, böyle bir tanıtım fırsatı nasıl kaçırılır bile bile?” diye. Gerçeğin farkına varıp elimizi çabuk tutmazsak; “ her an Yunanistan, İspanya gibi ülkelerin birinden  bir “ Uluslar arası Denizcilik Festivali Daveti” alabiliriz Türkiye olarak… Şakası bile çok korkunç… Düşünsenize ilk yapan siz olacaksınız, “Nasıl daha güzelini hazırlayıp geleneksel hale getirebiliriz?” diye düşünmeniz gerekirken, birileri çıkacak ne gereği var diyecek?..

 Yıl 2005 Marmaris Türkiye’de,  belki de dünyada bir ilki gerçekleştiriyor, Uluslararası 1. Denizcilik Festivali’yle. O günün şartlarında; Genelkurmay Başkanlığının desteği, Kaymakamlık, Marmaris’teki Meslek Odalarının, diğer sivil toplum örgütlerinin, hatta gönüllü emek veren öğrencilerimizin unutulmaz çalışmalarıyla… Birileri nedense hiç mutlu olamıyor, bütün Marmaris elbirliğiyle bir şeyleri başarmanın tatlı yorgunluğunu, mutluluğunu yaşarken.

 Hatta Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar sanki bir şeyler ima edercesine,

” Etkinliklerin her ne kadar yüzde seksenine katılamasam da…” sözlerini kullanıyor, festivalin son günü basına teşekkür konuşmasında.

   Ve iki yıl sonrası festivalin 2.sinin yapılacağı umudunu taşırken, O da ne, festival erteleniyor ve aniden belediyenin “1. Gençlik ve Bahar Şenliği” ortaya çıkıveriyor, hem de festivalin yapılması düşünülen tarihlerde… “Uluslararası Tanıtım” düşüncesi, imece usulü herkesin katılımının sağlanacağı dışa genişleyen bir spiral olması gerekirken, “Şenlik” düşüncesiyle, inadına içe dönük zamanla kendini yok edecek şekle sokuluyor.

İptal kelimesini kabul etmiyor ve ikinci kez ertelendi diye düşünüyorum!..

             Baştan bu yana Festival konusuna özveriyle emek veren Kaymakam Özdemir’in de söylediği gibi, “İnşallah 2009, olmaz sa. 2010’ da ama mutlaka yapılmalı, elbirliğince de sonraki yılarda da sürdürülmeli.”  Ve evlere şenlik olan “ Gençlik ve Bahar şenliği de festival kapsamına alınmalı. Güzel Marmaris’imiz, Türkiye’miz tanıtılacak sa, hem iç hem dış pazara el birliğiyle tanıtılmalı… ( 8 Şubat 2008)

BİZ SİZ ONLAR VAR MISINIZ ÖZ ELEŞTİRİYE?
tarih Tarih: 06.04.2008, 15:12 okunma Okunma: 1872
Yorumlar
Sevgili Ata , özeleştirye ben, sen açığızda unutma sakın, ONLAR maalesef görev yada yetki sürecinde bırak ÖZLÜSÜNÜ eleştirinin sadesini bile dinlemez, dinlese bile kabul etmez, biraz ısrar edecek olursan katlanamazlar. Bu seferde yapanı katlamaya çalışırlar. Hatırlasana top kiminse O'nun kuralları ile oynardık, sonuçta ağlayarak eve giden hep de O olurdu. Sevgier.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: İlker Gül / Bursa
Bu konuda Ata bey e katılıyorum..insanlar susmamalılar bence..ama toplum olarak hep suskunuz bir kere..sindirilmiş susturulmuş bir halk değilmiyiz her alanda..Belli yerlere gelenler güç gösterilerine devam ediyorlar buna izin verende bizleriz tıpkı onları oralara getirenlerin bizler oluşu gibi..herkes tepkisini özeleştirisi yapmalıki sesler büyüsün o zaman anlam kazanır özeleştiri..duymayanlarda duyar !...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: CANAN PİYALE / Marmaris
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales