Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BİR AVUÇ SEVGİ ÜLKE GENELİNDE UYGULANACAK
BİR AVUÇ SEVGİ ÜLKE GENELİNDE UYGULANACAK

BİR AVUÇ SEVGİ ÜLKE GENELİNDE UYGULANACAK

 Ata Sevgi / Muğla

 
 
 
Muğla Emniyet Müdürlüğü-Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce, “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” amacıyla uygulamaya konulan, “Bir Avuç Sevgi” adlı eğitim projesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nce, Örnek Proje gösterilerek, ülke genelinde uygulanması istendi.

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu yaptığı açıklamada, toplumun tüm bireylerinin, madde bağımlılığından korunması amacıyla, başarıyla uygulanan projeye, tüm kişi ve kuruluşların sahip çıkmalarını, isteyerek, başarılı projeden dolayı, Emniyet Teşkilatını kutladığını bildirdi.

Sağlıklı bir toplumun oluşması için, toplumu oluşturan bireylerin de sağlıklı olmalarının gerektiğine işaret ederek, bireylerin sağlığını tehdit eden tüm olumsuzluklara karşı mücadelede, tüm kişi ve kuruluşların, sorumluluğunun bulunduğunu söyledi.   

  Proje kapsamında; okullardaki öğrencilere, uyuşturucu madde bağımlılığını ve kötü sonuçlarını gösteren, film ve slayt gösterileriyle verilmeye başlanan Eğitim Projesinden, 2 bin 3 yüz öğrenci, 2 bin 5 yüz anne baba, 7 yüz öğretmen ve 3 bin 5 yüz’ü de Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri olmak üzere, toplam 9 bin kişi yararlandırıldı. Etkinlikler, İl ve İlçe merkezlerinde 60 ayrı seansta, konferanslar ve film gösterileri şeklinde sunuldu. Hazırlanan cep takvimleri, kitap ayraçları, el broşürleri, afişler ve çeşitli broşürler dağıtıldı. Projenin başarısı için de ayrıca, alkolden ve madde bağımlılığından korunmanın yolları, panellerle toplumun çeşitli kesimlerine anlatıldı.

            Okul öğrencilerine yönelik olarak da puzzle (yap-boz) yarışmaları, psiko-sosyal model örnek alınarak, “Bir Avuç Sevgi”yi konu alan afişler, okul, sinema, kahvehane, karakol, hastane,  meydanlar ve halkın görebileceği yerlere asıldı. Porselen kalemlik ve su bardakları dağıtıldı, Okullarda “ Bir Avuç Sevgi Projesi” afiş yarışmaları düzenlendi. “GÜLÜMSE” adlı gazete çıkarılarak, Muğla İl genelindeki tüm kuruluşların yanı sıra, 81 İlin Valiliklerine ve İl Emniyet Müdürlüklerine gönderildi.

            Muğla Emniyet Müdürlüğü-Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Ekim 2006’da uygulanmaya başlanan Proje; Şube Müdürü Adnan Karayel, Başkomiser Tümer Yılmaz ve Komiser Raşit Tosun  İl genelindeki Kamu Kuruluşları, Muğla Üniversitesi ve Muğla’daki Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğinde, uygulamaya konuldu.

Proje Emniyet Genel Müdürlüğü’nce, 2007 yılının  “Örnek Projesi” gösterilerek,  81 İlin Valiliklerine gönderildi. (ajanssegi)

BİR AVUÇ SEVGİ ÜLKE GENELİNDE UYGULANACAK
tarih Tarih: 08.02.2008, 10:47 okunma Okunma: 1927
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales