Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BİN KİŞİLİK KORODAN MÜZİK ZİYAFETİ
BİN KİŞİLİK KORODAN MÜZİK ZİYAFETİ

          BİN KİŞİLİK KORODAN MÜZİK ZİYAFETİ  


            Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı (KASDAV) 7. Türk Sanat Müziği Büyük Koro Konseri, 8 Haziran Pazar günü Selamiçeşme Özgürlük Parkı Anfi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti.  
           Gecenin açılışında Kasdav Müzik Gönüllüleri üyesi de olan ve  geçtiğimiz yıl  aramızdan ayrılan Türk Musiki Sanatçısı Bülent Oral,Tambur sanatçısı Özcan Korkut ve  Melahat Pars için katılanları saygı duruşuna davet eden Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Başkanı Nesibe Müsevitoğlu , Korolar ve şeflerini tek tek anons ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

KASDAV Başkan Yardımcısı İnal Aydınoğlu ise konuşmasında “ Kasdav’ın bir tek amacı var; Kadıköy’ü güzel yaşanılır bir kent yapmak. Kadıköy’ü Sevgi dolu bir kent yapmak ve Kasdav Kadıköy’ün bütün insanlarının birbirine sevgiyle baktığı, danış olduğu dost olduğu bir kent yapmak. Bu koro da bizim idealimizdeki Kadıköy’ü temsil ediyor. Bu notalar sanat için sevgi için seslendiriliyor ” dedi.  
            Kasdav Müzik Gönüllüleri ve Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi organizasyonunda gerçekleşen konseri, Türk Sanat müziğinin ustalarından Ayla Büyükataman yönetti.

Etkinlikte Türk Müziğinin sevilen ve dillerden düşmeyen eserleri koro tarafından yorumlandı. Ayla Büyükataman ve  Türk Sanat Müziğinin usta yorumcuları olan Koro Şefleri de verdikleri mini konser ile eceye renk kattılar.

Geceye KASDAV’ın mahalle evlerinde faaliyet gösteren ve Kadıköy’de bulunan 30 Koro ‘dan yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Finalde Koroları ile destek veren ve KASDAV Müzik Gönüllüleri  üyesi olan Şefleri ;  Itri İmanlı , Hayri Peşken ,Berrin Algur, Şeref Gülsün, Arif Özgülüş, Fikret Karahan ,Nurhayat Beşiz, Taylan Aytöre, Caner Bakır, Gülgün Ayçetin, Selma Hepgül , Rıdvan Aytan’, Ayhan Haksal, Leyla Pekin ,Esin Seçkin , Osman Aksu, Necdet Gerginok , Asuman Aslım Görgün, Göknil Bişak, Bircan Yaman ,Gürcan Yaman, Oğuzhan Toprak ve ,Hüseyin Güney’i final şarkılarını birlikte söylemek üzere sahneye davet eden Nesibe Müsevitoğlu  amaçlarının  bu koroyu sürekli bin kişiye ulaştırmak olduğunu söyledi.(AjansSevgi)

BİN KİŞİLİK KORODAN MÜZİK ZİYAFETİ
tarih Tarih: 13.06.2008, 15:03 okunma Okunma: 3346
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales