Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BİLİYOR MUYDUNUZ 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ
BİLİYOR MUYDUNUZ 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Ata Sevgi

                  Çoğu kez unutulur aslında, peki 5 Ekim’in Dünya Öğretmenler Günü olduğunu biliyor muydunuz?.. Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bugün (4 Ekim 2010) verilen bilgide; “5 Ekim Birleşmiş Milletlerin Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 1994’ten beri “Dünya Öğretmenler Günü” ilan edilmiştir ve 100’den fazla ülkede her yıl kutlanmaktadır.”  denildi.
                 Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’da yaptığı açıklama; “Bildiğiniz gibi Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.
                    Öğretmenin vazifesi, gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkini, en donanımlısı ve en bilinçli olanıdır. Onun için insan hayatında eğitim; davranışları doğru yönlendirmede etkilidir.
                     “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.
                     Karşı karşıya kalacağımız bütün durum ve şartları aşarak ruhumuzu her şartta diri kılarak başarıya ulaşabiliriz. Hayat taşıyıcı uğraşları soylu bir sadelik içerisinde, bir yürek soyluluğu içerisinde, yoğun bir sabırla sürdürmeliyiz.
                     Kazanılması gereken asıl büyük servet; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle süslemeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz. Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir.
                      Dünyanın bir çok ülkesinde eğitime yapılan yatırım uzun vadede en önemli yatırımdır. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en iyi miras; iyi ve nitelikli bir eğitim sistemi ve iyi yetişmiş nesiller olmalıdır.
                      Bu vesile ile birlikte görev yaptığım tüm Öğretmen Arkadaşlarımın“ 5 Ekim Dünya Öğretmenler  Günü’nü” kutluyor ,sağlıklı,başarılı ve huzur dolu bir meslek yaşantısı diliyorum.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

BİLİYOR MUYDUNUZ 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ
tarih Tarih: 04.10.2010, 15:50 okunma Okunma: 1499
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales