Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Baysal’dan Aktif Siyasete Duygusal Veda
Baysal’dan Aktif Siyasete Duygusal Veda

                 CHP MYK'da yapılan toplantı sonrasında; Mehmet Baysal isminde karar kılındığını ama yapılan bir operasyon ile 12 saatte olayın çok farklı boyutlarda geliştiğini söyleyen Baysal:"Ben bunu üyeleri hiçe saymak olarak algılıyorum. Bir partinin üyelerinden daha güçlü bir varlığı olamaz!"   

          CHP’den Marmaris Belediye başkanlığına aday adayı olan ancak mevcut başkan Ali Acar’ın parti genel merkezi tarafından atanarak açıklanması üzerin, CHP’den istifa eden Mehmet Baysal dün akşam adaylığı süresince kendisine destek veren yol arkadaşları ile düzenlenen bir gecede bir araya geldi.
            CHP MYK'da yapılan toplantı sonrasında; Mehmet Baysal isminde karar kılındığını söyleyen Baysal, CHP üyesi eski bakanların akşam saatlerinde kendisini tebrik etmek için aramalarına karşın, yapılan bir operasyon ile 12 saatte olayın çok farklı boyutlarda geliştiğini söyleyerek, "Ben bunu üyeleri hiçe saymak olarak algılıyorum. Bir partinin üyelerinden daha güçlü bir varlığı olamaz. Bunun üstündeki irade mutlaka farklı boyutlarda gerçekleşir ve bu süreçte böyle gerçekleştiğini ben yüzde yüz temin edebilirim. Çünkü parti meclisi toplantısından sonra yaptığımız temaslarda bu ortaya çıktı. Geçmiş bakanlarımızdan arkadaşlarımıza, bizi de Cumartesi akşamı arayıp tebrik edilip sabahına olayın farklı boyutta gelişmesinin tek nedeni buydu.
            Biz sosyal demokratlar olarak tabii ki bunu gururumuza onurumuza yediremediğimiz bir davranış olarak görüyoruz. Ben, sadece partinin yönetimine ve il başkanına ve Marmaris'in ilçe başkanına taraflı davrandıklarını dile getirmek adına istifa ettim. Bizler ileriye dönük siyasetin içindeyiz. Siyasetten kopmuş değiliz. Marmaris'in yararına olabilecek tüm artılarda pozitif davranışlarda mücadelemi ben tek başıma da kalsam vermeye hazırım. Dürüstlüğün bir bedeli varsa da bunu öderim.” dedi.
            Ayrıca Marmaris Halkı’na hitaben yaptığı konuşmada Baysal; Son günlerde yerel basında ve sosyal medyada belediye başkan adayı olarak değişik siyasi partilerden seçime hazırlandığım yönünde haberler paylaşıldı. Hiç bir siyasi partiden aday değilim ve herhangi bir siyasi oluşumun içinde olmayacağım.
            CHP'nin kayıtlı üyesi idim, 2004-2009 yılları arasında belediye meclis üyeliği görevinde bulundum. Partimin delegesiydim. Aldığım bütün görevleri parti tüzüğümüzdeki siyasi ilkeler ve değerler doğrultusunda yerine getirdim. 2 Eylül 2013 tarihinde Marmaris belediye başkanlığına aday adayı oldum. Tüm partililerimizin katılacağı ön seçim ya da eğilim yoklaması koşulu ile adaylığımı açıkladım. Sizlerin de bildiği gibi demokratik rejimlerde yöneticileri seçme hakkı seçmenindir ve demokratik rejimlerde yönetim yetkisinin meşruiyetinin temeli de seçimlerdir. Üyelerimizin iradesinin etkili ve yönlendirici olmasını sağlamak için sandık talebimizi her yerde dile getirdim. Üyelerimizin çağdaş, demokratik, dol bir partinin mensubu olmanın bilinci ile sandığa geleceğinden hiç bir kuşkum yoktu. Parti içi demokrasinin işlemesini sağlamak için CHP genel merkezi nezdinde çok çaba sarf ettik.
Ama çabalarımız sonuçsuz kaldı. Bizler sandık konmayacağını, anketler yapılacağını ve anket sonucuna göre atama yapılacağını öğrendikten sonra da geri adım atmadık. Üyelerimize halkımıza güvendiğimiz için yarışa devam ettik. Yapılan ankette de önde çıktık. Bütün bu aşamalarda sonra bilindiği üzere mevcut belediye başkanı ile devam kararı açıklandı. Ben de adil olmayan bu hak ihlaline tepkimi göstererek, ilkelerini kayıtsız şartsız benimsediğim ve desteklediğim partimden CHP GENEL MERKEZİNİ, İL YÖNETİMİNİ, İLÇE YÖNETİMİNİ protesto amaçlı istifa ettim. Hiç bir oluşumun içerisinde değilim. Her sade vatandaş gibi seçim günü gidip oyumu kullanacağım..” dedi. (AjansSevgi Marmaris)

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Baysal’dan Aktif Siyasete Duygusal Veda
tarih Tarih: 19.01.2014, 15:58 okunma Okunma: 1378
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales