Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Başkan Acar Marmaris Odalarında Işıksız Kaldı
Başkan Acar Marmaris Odalarında Işıksız Kaldı

                     Marmaris’te yerel seçimler yaklaştıkça, politika kazanı kaynama noktasında sürekli ısınmaya devam ediyor.
         Final öncesi son durum: Maskeli Beşler 5, Joe Dalton ve Ekibi: 0…

            Marmaris’te geçen hafta sonu tamamlanan meslek odaları seçimleri, Belediye Başkanı Ali Acar’ın desteklediği adayların, bir kez daha kaybetmesiyle tamamlandı.

Ata Sevgi
                     Geçen yıl Mayıs ayında Marmaris Deniz Ticaret Odası (DTO), Haziran ayında Marmaris Ticaret Odası (MTO), 11 Ocak’ta yapılan Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve 12 Ocak’ta yapılan Marmaris Şoförler Odası seçimleri, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, Marmaris siyasetine damga vurdu.
                   DTO ve MTO seçimleri öncesinde Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın oda başkanlarının görüşlerini dikkate almayarak sadece istediği kişileri seçtirmeye çalışması, kentte büyük tepkilere yol açarken, oda başkanlarının da birlikte hareket etmesini sağladı. Sonrasında birlikte hareket kararı alan oda başkanları; mahalle mahalle, köy köy gezerek Marmaris geneli esnafın sorunlarını dinlediler ve çözüm aradılar.
                       Her iki seçimde de destek verdiği adaylar kaybeden Belediye Başkanı Acar, bu kez gözünü yapılacak olan Esnaf Sanatlar Odası ve Şoförler Odası Seçimleri’ne dikti.
             Dört oda başkanının bu birlik kararına bir de Marmaris Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Birliği Başkanı Mehmet Şencan’da katılınca;
  Marmaris’te kendiliğinden oluşan bu esnaf birliğine, Belediye Başkanı Acar’a yakın çevrelerce; gerek yerel basın, gerekse fısıltı gazeteleri kullanılarak çete anlamında, ” Maskeli Beşler” adı takıldı.
MASKELİ BEŞLER: 5 JOE DALTON ve EKİBİ: 0

            Yerel seçimlere yaklaşık 2.5 ay kala bu kez final öncesi son elemeler diyebileceğimiz; 11 Ocak’ta Esnaf ve Sanatkarlar  Odası Seçimi ve 12 Ocak’ta da Şoförler Odası seçimleri arka arkaya yapıldı.
            Her iki seçimde de DTO ve MTO’da olduğu gibi mevcut oda başkanları güven tazeleyerek yerlerini korurken, Belediye Başkanı Ali Acar’ın desteklediği adaylar yine kaybetmekten kurtulamadı.
            Meslek odaları seçimleri tamamlandıktan sonra gelişmelerden habersiz Maskeli Beşler diye bir çetenin varlığından endişesi olan(!) Marmarisliler, olayın meslek odaları başkanları için bir mizahi yakıştırma olduğunu anlayınca derin bir oh çektiler ve Belediye Başkanı Ali Acar için de meşhur çizgi roman kahramanı Red Kit’teki Daltonlar’ın lideri Joe Dalton yakıştırmasını yaptılar.
                30 Mart yerel seçimleri öncesinde Marmaris’te siyasi mücadele son hızla devam ederken, herkesin dilinde olan cümle:
    “Maskeli Beşler 5, Joe Dalton ve Ekibi: 0”

RAKİPLER SEÇİM SONRASI EL ELE

            Geçen Cumartesi yapılan Marmaris Esnaf ve sanatkarlar Odası seçimlerinde; son 26 yılın başkanı Şükrü Ayyıldız, bir kez daha seçilerek güven tazeledi.
            Ayyıldız 1429 Oy’un kullanıldığı seçimlerde; 790 oy alırken genç rakibi Hüseyin Deryal, 623 Oy’da kaldı. 16 Oy’da geçersiz çıktı.

            Bir gün sonrası Pazar günü yapılan Marmaris Şoförler Odası Seçimleri’nde de son iki dönemin başkanı İbrahim Tarım açık farkla seçimi kazanarak,” Hizmete devam” dedi. Tarım 782 Oy’un kullanıldığı seçimlerde 492 Oy alırken; rakibi Mustafa Zeybek, 280 Oy’da kaldı. 10 Oy’da geçersiz çıktı. (AjansSevgi Marmaris)

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Başkan Acar Marmaris Odalarında Işıksız Kaldı
tarih Tarih: 15.01.2014, 23:06 okunma Okunma: 1873
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales