Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BU GÜN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
BU GÜN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

             “Çok Sevgili Hocam, Ustam,  Meslek Babam Üstad Sayın Hasan Yılmaer’in yasa taslağını hazırladığı, 10 Ocak 1961'de, TBMM' nde kabul edilen 212 Sayılı yasayla,   gazetecilerin sosyal haklarının güvenceye alındığı günün 51.Yıl dönümü.” 

                 Kutlama nezaketinde bulunan tüm dostlarımıza,
sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
                                          Ata Sevgi 
                       AjansSevgi - Bülten Gazetesi Yetkilisi
                       Yenigün Gazetesi Muğla İl Temsilcisi
                                             MARMARİS

                   VE BİZİ UNUTMAYANLAR
           
(Mesajlar bize iletildiği gibi, tarafımızdan hiç bir düzeltme yapılmadan ve geliş sırasına göre yayımlanmaktadır.)

                          “Halkın çıkarlarını savunan, Basın Meslek ilkeleri ışığında görevlerini yapan değerli basın mensupları:
                           Kamuoyunun sesinin duyurulmasında ve toplumun her kesiminin nabzının tutulmasında, kamu için yürütülen hizmetlerin halkımıza en iyi şekilde ulaştırılmasında önemli sorumlulukları üstlenmiş bulunmaktasınız.
                           Medya kuruluşları demokratik süreçlerin sağlıklı işlemesi için sorumluluk ve yükümlülük sahibidir. Medya, demokrasiyle vardır. Onun için medyanın demokrasi kültürümüze, kardeşliğimize, birliğimize zarar verecek haberlerden kaçınması, aksine Cumhuriyetimizin daha ileri seviyelere ulaşması için katkı sağlamalıdır.
                          Hukukun, insani değerlerin, hak ve özgürlüklerin tarafı olmalıdır. Her geçen gün değişen, dönüşen, temel hak ve özgürlükler başta olmak üzere her alanda büyük ilerlemeler kat eden günümüz Türkiye’sinde, medyamız da kendini yenilemeli, çağdaş bir yayıncılık anlayışını benimsemelidir.
                       Bu düşüncelerle Değerli Basın mensuplarının ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda ilkeli tarafsız sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmalarınızın devamını diler, Selam ve Sevgilerimi sunarım.”

                                                        Prof. Dr. Yüksel ÖZDEN
                                                    Muğla Milletvekili APA Başkanı

            
              “Değerli Basın Çalışanları,
               10 Ocak günü 1961 yılından bu yana "Çalışan gazeteciler Günü" olarak kutlanmaktadır.
               Etkinliğini kamuoyunun desteğinden alan, ilkeli, doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla çalışarak halkın haberleşme özgürlüğünü kullanmasını sağlayan basın, demokrasinin temel unsurlarından biridir.
              Önemli turizm merkezlerinden biri olan Muğla’da, turizm başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının da ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkıları bulunmaktadır.
                 Muğla’da ve ülkemiz genelinde büyük özveriyle görevlerini sürdüren basın çalışanlarının, bu anlamlı günlerinin 51. yıldönümünü  içtenlikle kutlar, görevleri başında hayatını kaybeden basın mensuplarını rahmetle anıyor, çalışanlara başarılar diliyorum.”
                                                               
Fatih ŞAHİN
                                                         Muğla Valisi

                   “Kamuoyunun sesinin duyurulmasında ve toplumun her kesiminin nabzının tutulmasında, kamu için yürütülen hizmetlerin halkımıza en iyi şekilde ulaştırılmasında önemli sorumluluklar üstlenen basın, önemli bir denetim organı olmasının yanı sıra, demokrasinin de temel unsurlarından biridir. Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından
önem taşımaktadır. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakarlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Yerel basın mensupları ise Marmaris’in sahip olduğu doğal, sosyal, ekonomik ve kültürel değerlerinin korunup geliştirilmesinde gayret göstermekte, ilçemizin her alanda gelişmesine, kalkınmasına ve büyümesine mesleki imkânlarını kamuoyuna sunarak katkıda bulunmaktadır. İçinde bulunduğu şartları ve sahip olduğu imkânlarını gözetmeksizin yayınlarıyla kamuoyunun sesi olan, basın meslek ilkelerine bağlı tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışma hayatlarında başarılar dilerim."
                                                                                 
Ali Acar
                                                      Marmaris Belediye Başkanı
 

             “Tüm basınımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız.”
                                           MARMARİS ÇEVRECİLERİ DERNEĞİ

                   “Gazetecilik zor iş ama zorluğu kadar da güzellikleri var. Halkın özgürce haber almasına katkı sağlayan, halkın sorunlarını, sıkıntılarını, sevinçlerini kamuoyuna yansıtan bir mesleğin mensuplarısınız. Her zaman güzel haber verme şansınız olmuyor ama üzülerek de olsa, kötü haberleri bizlerle paylaşıyorsunuz.
                    Bütün bunları yaparken, gerek sosyal imkanlarınızın, gerekse ekonomik imkanlarınızın kifayet etmediğini de biliyorum. Bütün bunlar zamanla aşılacak konular ama daha önemlisi basının haber ve yorumlarında olabildiğince özgür olmasının sağlanmasıdır.
                 AK Parti hükümetimiz kurulduğundan bu yana fikir ve düşüncelerin önündeki yasal engelleri aşmak için verilen uğraşlara hepiniz şahitsiniz. Elbette ki, halen istediğimiz seviyeye geldiğimiz söylenemez. Yeni Anayasa çalışmaları ve demokratikleşmede alacağımız her mesafe, daha özgür düşünme ve düşündüğünü yayma hakkını da beraberinde getirecek, uygulamada görülen aksaklıkların da nihayete ermesine sebep olacaktır.
                10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü. Bu günü sizlerle beraber olup kutlamak istememe rağmen Ankara programım nedeniyle Muğla’da bulunamamaktayım.
               Bu duygularla Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlar; saygı  ve selamlarımı sunarım.”
                                                                         Nihat ÖZTÜRK                                                                              AK Parti Muğla İl Başkanı

             Sayın Ata SEVGİ,
                Şahsınızın ve gazetenizde çalışmakta olan tüm gazeteci dostlarımızın "Çalışan Gazeteciler Gününü" kutlar başarılarınızın devamını temmni ederim
Saygılarımla
                                               
M.Batuhan ÖZÜNAL
                                                Bilgisayar Mühendisi 
                                     ÖZNET YAZILIM Genel Müdürü

               Basınımızın Değerli Temsilcileri;
               Dünyada, Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan haberdar olmamızı sağlayan, toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi çok önemli bir kamu görevi yerine getiren basın çalışanlarının 10 Ocak “ Çalışan Gazeteciler Günü’nü” içtenlikle kutluyorum.
              
Meslek ilkeleri ışığında görevini sürdürürken, daima halkın ve haklının yanında olan, halkın çıkarlarını savunarak, önemli konularda kamuoyu oluşturan, bağımsız ve güçlü basın, demokrasi için hayati öneme sahiptir.
               
Sizlerin, zaman kavramı olmaksızın yürüttüğünüz çalışmalarınızı özveri içerisinde yürüttüğünüzü biliyor, bu görevinizi bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.
               
Bu duygu ve düşüncelerle Tüm Basın Çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tekrar kutluyor, sağlık ve başarı dolu günler diliyorum. 10 Ocak 2012 
                   
                                                                  
İlhan AÇIKGÖZ
                                                                                GETOB Başkanı

                 "DEGERLI BASIN MENSUPLARI ;
                 Halk ile yönetim arasında bir köprü vazifesi gören, zor dönemde de önemli işlevler yüklenen Türk basınınin özellikle yerel ve genel gündemdeki konuları takip ederek ve hatta gündemi değiştirerek; çalışma koşullarına rağmen üstün gayretleri gözden kaçmamıştır.
                  Basın kuruluşlarında görev yapan gazeteciler, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak halkın doğru haber al
ma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenmiş durumdadır. Marmaris"te görev yapan gazetecilerimizin bu görevi başarıyla sürdüklerine olan inancım tamdır.Bu nedenle; fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir.
                     Bu vesileyle; olaylara objektif bakan, doğru ve tarafsız olarak yayın yapan gazete, radyo, internet, ve televizyonlarımız başta olmak üzere medyamızın her türlü kolunda çalışan tüm basın çalışanlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."
                                            AK PARTI MARMARIS KADIN KOLLARI
 

               "Değerli Basın Mensupları;
            Toplumu bilgilendirmek gibi önemli bir görevi, en iyi şekilde yerine getiren sizlerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatınızda başarılar dileriz.“
                                                     
AHU HETMAN HASTANESİ
                                    Op. Dr. Sahir Ökten             Tayfun Şentop
                                            Başhekim                    Hastane Müdürü

 

SAAT 14.00’DAN SONRA  BİZİ HATIRLAYANLAR:

                Değerli Basın Çalışanları,
      
           1961 yılından bu yana kutlanan 10  OCAK  ‘’Çalışan Gazeteciler  günü ‘’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum.
                   Toplumu bilgilendiren ve de bilinçlendiren, özgür düşüncelerin açığa kavuşmasını sağlayan ve şeffaf  yönetime katkı sağlayan çabalarınızdan dolayı teşekkür ederim. 
                                               
Özkan ŞAHİN
               MARMARİS ORMAN İŞLETME MÜDÜRÜ

                   
                10 Ocak 1961 tarihinde kabul edilerek basın çalışanlarına bazı haklar getiren 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi nedeniyle 10 Ocak tarihi ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır.
                  Bu tarihsel süreç içerisinde özveriyle çalışan basın mensuplarımız halkımıza haber ulaştırmakla birlikte tarihin değişimine şahitlik eden en önemli unsurlardan biri olmuştur. Gelişen ve değişen dünyamızın bu hızlı değişimine ayak uyduran ve hatta ciddi katkılarda bulunan, siz değerli basın mensuplarımızın gününü kutluyor, yeni yılda başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.
                                                             
KADEM METE 
                                                 AK PARTİ MARMARİS 
                                                        İLÇE BAŞKANI

______________________________ 
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

BU GÜN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
tarih Tarih: 10.01.2012, 14:17 okunma Okunma: 1865
Yorumlar
Basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.
Fedakarlık, sabır ve özveri gerektiren bu mesleği icra eden basın mensuplarımız; kamuoyunu aydınlatma, haber verme ve toplumsal bilinç oluşturma adına çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
Büyük önderimiz Atatürk’ün dediği gibi “basın milletimizin müşterek sesidir”. Bu sesin daha gür çıkabilmesi için sivil toplum kuruluşlarına da ciddi görevler düşmektedir. Gazetecilerin yaşadıkları sorunların azaltılması ve özellikle yerel basının ayakta kalabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmelidir.
Çalışan Gazeteciler Günü’nün basın mensuplarımızın sorunlarının tartışıldığı ve çözüme yönelik adımların atıldığı bir gün olarak kutlanmasını umuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Tarih: 11.01.2012 - 18:43 | Gönderen: Heyecan Can Şuşut
Marmaris Bülten'in değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.Bizlere verdikleri değer için ayrıca teşekkür ederim.
Tarih: 18.01.2012 - 09:39 | Gönderen: Nesibe Müsevitoğlu
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales