Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BUGÜN MEVLİD KANDİLİ
BUGÜN MEVLİD KANDİLİ

Muğla İl Müftüsü Mustafa Kaya  bugün (25 Şubat 2010) kutlanacak Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. 
Müftü Kaya mesajında;  “Bugün, İnsanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan peygamberimizin kutlu doğumunun yeni bir yıl dönümüdür.
O, Peygamberler halkasını tamamlayan son davetçi, dini açıklayan, öğreten ve bütün ahlaki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir. O, yüce yaratıcının insanlığa gönderdiği son rahmet elçisidir.

O bize; Allah’a iman edip O’nu sevmeyi, O’na bağlanarak iç barışı ve doğru yolu bulmayı, ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, herkesin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyilik yapmayı, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir.

Allah Rasûlü, dinin ne olduğunu soranlara onun güzel ahlak olduğunu söylemiş ve onun hayatı güzel ahlakın canlı bir örneği olmuştur. Mevlid Kandili, O yüce şahsı tanıyarak hayatımızı ahlakla güzelleştirme ve bu yolda bir tazelenme mevsimidir. Bugün, onun çok sevdiği çocuklara onu tanıtma, sevdirme ve çocukları onunla buluşturma zamanıdır. Mevlid Kandilinde Peygamber efendimizin dünyaya teşriflerini kutlarken, onun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel çağrıyı anlamaya ve bütün bunların özünde barındırdığı ruhu çağımıza taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark ediyoruz.

İnsanlar arasında kin ve nefretin, farklılıklar arasında çatışmanın alevlendirildiği, ötekinin kutsalına saygının esasında insana saygı olduğu anlayışının iyice zayıfladığı çağımızda, alemlere rahmet olarak gönderilen yüce peygamberimizi anlamaya ve anlatmaya, onun sevgisi etrafında birleşmeye daha fazla ihtiyaç duyuyoruz ve duymaktayız. Tebessümün eksik olmadığı nur yüzüne, hayırla özdeşleşen gönül diline, övülen ahlakına ve örnekliğine, manevi önderliğine, O’nu tanımanın, O’nu sevmenin sağlayacağı güven ortamına anlatılamayacak derecede ihtiyacımız vardır.

Mevlid Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve barış getirmesini, sevgili peygamberimizi insanlığın daha iyi tanımasına vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz eder başta Muğlalı hemşerilerimizin, Milletimizin ve bütün İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

BUGÜN MEVLİD KANDİLİ
tarih Tarih: 25.02.2010, 11:52 okunma Okunma: 1620
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales