Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BOĞAYA EZİYET EDENE SUÇ DUYURUSU
BOĞAYA EZİYET EDENE SUÇ DUYURUSU

BOĞAYA EZİYET EDENE SUÇ DUYURUSU

Ata Sevgi / Muğla

Muğla İl genelinde, her yıl geleneksel olarak yapılmakta olan boğa güreşleri, yöre halkı tarafından ilgi ile izlenirken, bu gibi organizasyonlar sırasında boğalara çeşitli şekillerde eziyet edildiğine ilişkin duyumlar ise yurttaşlar ve müsabakaları izleyen turistlerce tepkiyle karşılanıyor.

Muğla Valiliği’nden bu gün (4 Ağustos 2008) alınan bilgiye göre; Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Muğla ve yöresinde geleneksel olarak yapılmakta olan, boğa güreşlerinde hayvanlara eziyet edilmemesi için,  vatandaşları uyardı.

            Vali Altıparmak; boğa güreşlerine, yurttaşların gösterdikleri ilgiye saygı duyduğunu, ancak müsabakalar öncesinde, müsabakalar sırasında ve sonrasında, hayvanlara eziyet edildiğine ilişkin duyumların, hoş karşılanmadığını belirterek, bu konuda azami duyarlılık gösterilmesini istedi.

            Vali Altıparmak;  bu tür organizasyonlarda hayvanlara eziyet veya işkence edildiğinin tespit edilmesi halinde, bu kişiler hakkında yasal işlem uygulanacağını ve haklarında da Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

Vali Altıparmak ayrıca;  bir turizm kenti olan Muğla’da bu tür olumsuzlukların, ülkemiz ve Muğla’nın imajı üzerinde de etki yapacağına dikkat çekerek, basın mensuplarının da, bu tür haberleri kaleme alırken azami duyarlılık göstermeleri gerektiğini vurguladı. (AjansSevgi)

 

 

BOĞAYA EZİYET EDENE SUÇ DUYURUSU
tarih Tarih: 04.08.2008, 20:47 okunma Okunma: 1733
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales