Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BOZBURUN'DA DERT DİNLEDİK ORHANİYE'DE DEMLENDİK...
BOZBURUN'DA DERT DİNLEDİK ORHANİYE'DE DEMLENDİK...

BOZBURUN'DA DERT DİNLEDİK

ORHANİYE‘DE DEMLENDİK…

Ata Sevgi / Marmaris

Yine düştük yollara dün (15 Haziran 2008), bu kez istikamet hiç durmadan Selimiye Köyü.

           Celal Kaptan’ın turizme kazandırdığı, oğlu Kemal Çoban’ın aldığı emaneti gün geçtikçe titizlikle geliştirdiği,  köyde turizmin gelişmesine katkıda bulunan Kaptan Restaurant’ ta ilk molayı verdik.

                       

         Kemal kardeşimizin ikramları ve yine “Turizmi nasıl kurtarabiliriz?” konulu hoş sohbetten sonra köy çıkışında Selimiye Balıkçısı Cengiz Öztekin’in minik oğlu Memo ve elinde zorlanarak  tuttuğu, boyunca bir Lağos Balığı…Memo sanki inanmışız gibi, “ Balığı ben tuttum! “ dercesine  poz verdi.
                                     
               Sonrasında ver elini Bozburun Beldesi. Bozburun Marmaris Yat Turizmi’nde oldukça büyük öneme sahip. Aracımızı merkeze yakın ama caddeden uzak bir yere park ettikten sonra ziyaretimiz  kıyıdaki Osman’s Place Gordon Restaurant'a. Osman Altıntaş, çalışkan özverili turizmin yöresinde gelişmesi için çabalayan genç bir işletmeci. Ama ne yazık ki biraz dertli.
                       
        Söz Osman’da:

___ Ooo Ata Bey hoş geldiniz, iyi geldiniz de ne olur derdime bir çare?...

___Hayırdır Osman?

___ Abi hiç sorma yaa, etrafa baktıysan sende görmüşsündür. Dört yıldır burayı işletiyorum.  4 Yıl önce bu merkeze inen yol trafiğe kapalıydı, bizde kıyıya  rahatça masa sandalye koyuyor, ekmeğimizi kazanıyorduk. Bak gör işte kimi yerde kıyıda masa sandalyeler izinli ama bize izin yok! Nedeni de araçların buraya girmesi. Anlayacağın uygulama adamına göre!..

                   
          Tam “Peki Başkan ne diyor bu işe ?” diye soracakken Osman’a, Belediye Başkanı Salih Taşkın beliriveriyor hemen arkamızda…“İyi olacak hastanın ayağına gelirmiş doktor” özdeyişi örneği, başkana bol köpüklü bir kahve ikram ediyoruz . Söze giriyorum hemen ve yıllardır dostluğundan şüphe duymadığımız Salih Başkan’a;  “ Hoş geldin Abi, tam da senin hakkında şikayetleri dinliyordum. Her taraf otopark Osman’a bu ne hak?” diye  soruyor, hemen kıyıda, restaurantların önünde park etmiş aracı gösteriyorum ve  konuyu dile getiriyorum.

Salih Başkan’da “ Haklısınız aslında, Belediye Encümeni’nde görüştük konuyu ama arkadaşlar istemediler. Olmazsa bir kez daha görüşelim. Osman sende senin durumunda olan esnaflarla birlikte bir dilekçeyle müracaat edin bize de bir daha bakalım duruma.” diyor.

 Sazı  pardon sözü alıyorum  ve   Yapma be Abi, Salih Başkan tamam diyecek, encümen yok diyecek(?).. Görülmüş şey mi bu!” diyorum.

 Herkese hayırlı işler dileyip, Söğüt Köyü üzerinden Orhaniye Köyü’ne dönüyorum.  

             Ve dönüş öncesi son mola Orhaniye Köyü Ekin Restaurant. 
 Akşamın sessizliğinde biraz dinleneceğimi düşünürken aman ne göreyim?...   Yüksek tonda çalan hareketli bir müzik ve önceleri televizyon dizisi sonrada sinema filmi olarak ilgiyle izlediğimiz “Çarli’nin Melekleri ve tabii ki Çarli(!) de orada …”

Emekli olmuş Almanya’ dan Çarli, ( Güngör Özköse) emekliliğin rahatlığından olacak, bu kez yüzünü göstermekte sakınca görmüyor bize. Artık kaçıncı melekler bunlar bilinmez ama son melekleri olduğu kesin. Çünkü hepsi Türk! Sıkıysa bi daha değiştir bakalım melekleri Çarliii!..” 

                                                                                                                                          

                     

 

         Güngör Özköse (Çarli), Aybüke Şakar, Nurcan İnaluk, Özay Ozulu, Aycan İnaluk ve konuklara hizmette kusur etmeyen Ekin Restaurant Personeli Uysal Yılmaz. (AjansSevgi)

 

BOZBURUN'DA DERT DİNLEDİK ORHANİYE'DE DEMLENDİK...
tarih Tarih: 17.06.2008, 00:21 okunma Okunma: 7525
Yorumlar
Super bir yer menim Muzaffer abimin yeri.ALLAHIN yaratdigi en guzel yer
Tarih: 23.09.2011 - 13:35 | Gönderen: intiqm quliyev
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales