Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BODRUM-MARMARİS ETABI GIOVANNI VISCONTI’ NİN
BODRUM-MARMARİS ETABI GIOVANNI VISCONTI’ NİN

Ata Sevgi – Hüseyin Yaldırak

          46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun büyük çekişme İçinde Geçen 166 Km.Lik Bodrum-Marmaris Etabını; ISD-Neri Takımı’ndan Giovanni Visconti  Kazandı. Yarışın 2.’liğini Lampre’den tekerlek farkı ile Simon Spilak, 3.’lüğünü Cofidis’ten Estonyalı Rein Taaramae, 4.lüğünü de Yine Cofidis’ten Fransız Remi Pauriol Elde Etti.
                Bu sonuçlarla Turkuaz mayo el değiştirdi.
Bugün (13 Nisan 2010) yapılan  Bodrum – Marmaris etabı sonrası, Genel Ferdi Klasman’da 1. liğe Cofidis’ten Taamarae 9.11.51 sn ile yükseldi.  Griepel 2., Visconti’de 7 sn farkla 3.sıraya yerleşti.
           
166 km lik Bodrum-Marmaris etabının startı genel ferdi klasman birincisi HTC-Columbia takımından Andre Griepel’in turkuaz mayoyu giymesinin ardından verildi. 111 bisikletçinin startı ile Turgutreis’e gelen pedallar, 1 fire ile 3. etaba başladı. Türk Milli Takımı’ndan Uğur Marmara, Kuşadası - Turgutreis etabında düşüp yararlanınca yarış dışı kaldı ve 110 bisikletçi Bodrum - Marmaris arasında kıyasıya pedal çevirdi.
               
Marmaris’e yaklaşırken dünyanın sayılı zenginliklerini bir arada taşıyan Sakar geçidi inişinde  harika görüntüler vardı. Bisikletçilerin parçalanmış inişi nefes kesen sahneleri de beraberinde getirdi. Zaman zaman kronometre motosikleri ve takım arabaları bisikletçilerin önünden kaçamadı. Bisikletçilerin bu tehlikeli inişte süratleri, 90 km ye kadar çıkıyordu.
               
 Finish’e 28 km kala De Rosa takımından Lagana’nın atağı gözlendi. Büyük bir fark değildi ama yine de yokuş aşağı inildikten sonra İtalyan bisikletçinin sprinti övgü aldı. Lagana finishe 25 km kala tek başına arkadaki grupla 15 sn. nin üzerinde çıkan bir fark oluşturdu. İtalyan bisikletçinin arkasındaki ana gruptan başka bir 3. grup vardı ki onlar da temposunu hiç düşürmedi. Griepel, 2. grupta yine ortalarda belki de şeytani hesaplar içindeydi. Finishe 22 km kala Lagana’da arkadaki gruba yakalandı. Şimdi bir başka yarışa daha tanık oluyorduk. Rampa’da inanılmaz ataklar birbirini kovalıyordu.
                
Finish’e 8 km kala aralarında Cofidis’ten Moncoutie ve Taaramae, Pauriol ile birlikte Lampre’den Simon Spilak, ISD-Neri’den Visconti müthiş bir atağa kalktı.
                
Marmaris inişinde bu beşli büyük bir hızla finishe doğru pedal basmaya başladı. Ancak arkasındaki kalabalık grup da atağa atakla yanıt verdi 5’li grupla inişteki 2. Grup arasında 20 sn üzerinde fark oluştu. Ama Lampre’den Spilak’ın inişteki performansı görülecek cinstendi. 5 km kala fark 40 sn üzerine çıktı. Bu beşli finishe birlikte girdi. Visconti’nin müthiş atağı, tekerlek farkı ile ona etap birinciliğini getirdi.

  
                Dereceye giren sporculara ödülleri; Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Muğla Orman İşletme Bölge Müdürü İbrahim Aydın tarafından verildi. (AjansSevgi / Marmaris)

BODRUM-MARMARİS ETABI GIOVANNI VISCONTI’ NİN
tarih Tarih: 13.04.2010, 19:24 okunma Okunma: 2097
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales