Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BODRUM BAHAR ŞENLİĞİYLE ENGELLERİ KALDIRIYOR
BODRUM BAHAR ŞENLİĞİYLE ENGELLERİ KALDIRIYOR

                Bodrum’un Bitez Beldesi’nin; 5. Bitez Bahar Şenliği, 15 Mayıs’ta. Bu yıl Ortakent - Yahşi Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nin  standıyla renklenecek olan şenlik;  Bitez Turistik İşletmeciler Derneği (BİDER) ve Bitez Belediyesi’nin destekleri ve Bitez Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’nin ( BİTAV) organizasyonuyla gerçekleşecek.
             
Şenlik hakkında bilgi veren BİTAV başkanı Ayşe Doğançay; “ Bitez Kültür ve Tabiat varlıklarını Koruma Derneği olarak Ambrosia Hotel, Bitez Yalısı’nda 15 Mayıs Pazar günü 11:00 – 18:00 saatleri arasında kutlayacağımız, 5. Bitez Bahar Şenliği hazırlıklarına başlamış bulunuyoruz. Her yıl olduğu gibi Bitez Belediyesi ve BİDER’in katkılarıyla kutlayacağımız etkinliğimiz bu yıl daha geniş ve kapsamlı yapılacaktır. Çeşitli sivil toplum örgütleri her yörenin kendi ürünlerini sergileyeceği, elişi, takı, resim ve otantik giysi standları olacak. Bu yıl aramıza katılan Ortakent-Yahşi Engelliler Rehabilitasyon Merkezi stantlarında öğrencilerin hazırladıkları kendi el emeklerinden oluşan hediyelik eşyalarda okullarına gelir sağlayacaktır. 17 Nisan günü Değirmenler mevkii’nde Engelliler yararına yapılan uçurtma festivalinden elde edilen gelirin, Bitez’de de  amacına ulaşması için şenlik günü herkesi davet ediyoruz.  Komşu belde Ortakent-Yahşi’de bulunan Engelliler Rehabilitasyon Merkezi destek vermek amacıyla büyük bir standın da okulda okuyan öğrencilere vereceğiz.
                  Unutulmamalıdır ki Engelli kardeşlerimiz bu toplumun bir parçasıdır. Onları hiçbir zaman kendimizden ayrı tutmuyoruz.  Her sağlam özürlü olmaya adaydır. Bunu herkes yüreğinde hissetmesi lazım, bugün sağlam olabiliriz ama yarın vücudumuzun bir parçasını kaybetmeyeceğimizin bir garantisi var mı?
O nedenle özürlülerimiz de hiçbir zaman kendimizden ayırmayacağız. Bu tür etkinliklerde amacımız tüm Bodrum halkını güzel bir bahar günüde bir araya toplayıp çeşitli dans, folklör, yarışmalar, güzel yiyeceklerle, keyifli bir gün geçirtebilmek. Elde edilen bağış gelirlerine eğitim çevre düzenleme ve engelli çocuklarımıza yardım amaçlı kullanacağız.
            
Şenlikte çocuklar aileleriyle birlikte halat yarışmasında yarışacak. Çuval yarışmasından, yumurta taşıma yarışmasına, resim yarışmasından, uçurtma yarışmasına birçok yarışma şenliğe ayrı bir renk katacak.  Bodrum Yarımadasının çeşitli yerlerinden gelen el sanatları ve yöresel yemeklerin yer aldığı yiyecek stantlarının bu sene  de büyük ilgi görmesini bekliyoruz.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

  ----------------------------------------------
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak  Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde
OYUNUZ HANGİ PARTİYE?
Oy kullanmak için lütfen linki tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/anket.php
  

BODRUM BAHAR ŞENLİĞİYLE ENGELLERİ KALDIRIYOR
tarih Tarih: 30.04.2011, 23:10 okunma Okunma: 1649
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales