Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BODRUM’UN KATI ATIK SORUNU 2012 SONUNDA ÇÖZÜLÜYOR
BODRUM’UN KATI ATIK SORUNU 2012 SONUNDA ÇÖZÜLÜYOR

                     Bodrum Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği (BOTAB), Bodrum Yarımadası’nın katı atık sorununu çözecek projenin ihalesini yaptı.  İhaleyi alan firma, 4 ay sonra projeyi BOTAB’a teslim edecek. Projenin 2012 Yaz Sezonu sonrasında uygulamaya geçmesi bekleniyor. Proje  İTÜ Çevre Bölümü ile birlikte yapılacak.

Ata Sevgi
                     Muğla’nın Bodrum İlçesi katı atık sorununu çözecek projeyi önümüzdeki yıl uygulamaya geçiriyor.
                    
Muğla Valiliği’nden dün (24 Haziran 2011) verilen bilgiye göre; Bodrum Turizm Altyapı Hizmet Birliği (BOTAB) tarafından yürütülmekte olan, “Bodrum Katı Atık Projesi” kapsamında yapılacak olan, “Bodrum İlçesi Entegre Katı Atık Bertaraf Tesislerine Ait Uygulama Projeleri ile, Katı Atık Yönetim Planının ve ÇED Raporunun Hazırlatılması Danışmanlık Hizmeti Alımı” proje ihalesi sonuçlandı.
                 
Proje sözleşmesi ihaleyi kazanan Derya Mühendislik Müşavirlik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri ile BOTAB Başkanı Muğla Valisi Fatih Şahin arasında imzalandı.
                     
Vali Şahin, projelerin idareye tesliminin ardından, yapım ihalesi ve inşaat işine geçileceğini, önümüzdeki yaz sezonunun sonlarına doğru da düzenli depolamaya geçilmesinin hedeflendiğini açıkladı. Proje  İTÜ Çevre Bölümü ile birlikte yapılacak.
                 
Sözleşme hükümlerine göre zorunlu süre uzatım durumu hariç olmak üzere, 120 gün sonunda yüklenici firma uygulama projelerini, yönetim planını ve ÇED olumlu kararlarını BOTAB ’a teslim edecek. Böylece, ikinci aşama olan inşaat ve yapım safhalarına da kış aylarında başlanması planlanıyor. Çalışmalar yürütülürken, yöre halkının konu hakkında bilinçlendirilmesi için,  eğitim çalışmalarının da yapılacak.
                      
Atıkların düzenli depolama alanına alınması ile birlikte, halen mevcut olan Torba, Yalıkavak, Gümüşlük, Gündoğan ve Mumcular beldelerindeki vahşi döküm alanlarının rehabilitasyonu için, çalışmalar da başlatılmış olacak. (AjansSevgi / Marmaris)

BODRUM’UN KATI ATIK SORUNU 2012 SONUNDA ÇÖZÜLÜYOR
tarih Tarih: 25.06.2011, 02:59 okunma Okunma: 1738
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales