Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BENİM BABAM MUSTAFA KEMAL
BENİM BABAM MUSTAFA KEMAL

                   Dünyaya gelişimin sebebi olmasan da, yaşama sebebimdin sen.
                   Bizi her ziyaretinde;
cılız,kara kuru ben hemen sana koşar, bacaklarına dolanıverir ve kocaman anlamlı gözlerle bakardım sana...     Henuz 5 yaşındaydım.Bu sevgimin bir gün beni senin kızın yapacağını o zamanlar minik aklım almazdı elbette...
                   O kadar yalnız bir çocuktum ki,
Tek oyuncaklarım bahçede yığılı alkol şişeleriydi...
                   Baba neydi, nasıl gülerdi, nasıl sarılırdı? Hiç bilmiyordum ben...
Kendi öz babamdan tek hatırladığım buram buram alkol kokusuydu sadece.
                  Elimi tuttuğun gün, hadi bakalım gidiyoruz dediğinde seninle bilmediğim bir yolculuğa cıkmıştım sanki. İşte o gün bana ilk defa, "Kızım" demiştin!.. Hatta halsizlikten
yürüyemeyen beni, ilk defa omuzuna almıştın. Ve biz bir daha hiç ayrılmadık, ta ki sen bizlerden gidene kadar...
                   Her kız çocuğunun bir ÇINAR 'ı vardır, gölgesine sığındığı,sırtını yasladığı, gövdesine sarıldığı... Sen de benim o ana kadar olmayan çınarım oluvermiştin. Sen gittiğinde, hani o 5 yaşımdaki yalnızlığım var ya, ona düşüverdim gerisin geriye sanki. İçimde sızım sızım ağlayan tarifsiz bir eksiklik vardı. Biraz isyan,biraz çaresizlik... kollarım, kanatlarım kırılmıştı sanki.. Fırtınalarda, yağmurlarda, güneşte,  hani benim Çınar'ım nerdeydi?
       
            Ama sen bize hayatın getirdiklerine dimdik durmayı oğretmiştin... Daha neler oğretmedin ki? Doğrulardan vazgeçmemeyi, dürüstlüğü, merhameti, sevgiyi, sabrı… Sende olan her şeyi.
      
            Benim babam, bana dünyaya gelme sebebi olmasan da, bu güne gelme sebebi olan hayat veren, can veren babam! Orta halli bir memurlukla yaşamış, çok çalışıp az kazanmış, ayın sonunu zor getirmiş ama sofrasına sahip çıkmış evlatlarını hep taşımış yorgun ve bir o kadar onurlu babam!
                   Atatürk ilkelerinden asla şaşmamıs, mazbut, koca yürekli babam; kızın olmaktan her zaman gurur duyduğum babam, yüreğimizdeki özlemin bitimsiz!..
      
            Atamın adı Mustafa Kemal, babamın adı da Mustafa Kemal'dı... Ne mutlu ki bana, ben Mustafa Kemaller’in kızıyım.
                   Şu an hayatta olmayan babamın ve tüm hayatta olmayan babaların ruhu şad olsun...
                   Tüm babalara sevgi ve saygılarımla, babalar gününüz kutlu olsun. 

                                                                        Nur Niemela - USA

Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

BENİM BABAM MUSTAFA KEMAL
tarih Tarih: 17.06.2012, 14:52 okunma Okunma: 3292
Yorumlar
Çok duygulu, süper bir yazı Nur hanım, ben de babamı kaybettim o da süper bir babaydı,mucizeler yaratan türden, çocuklarım çok küçük yaşta babalarını kaybetti, baba nedir bilmiyorlar, bu yazınızı okuyunca çok etkilendim kısa ve net o kadar güzel anlatmışsınız ki duygulanmamak elde değil, hele ki, Mustafa Kemallerin kızı olmak bir ayrıcalık... sevgiyle kalınız....
Tarih: 17.06.2012 - 14:08 | Gönderen: Belkıs Aytürk HAKAN
İçinde daima var olan Atatürk sevgisiyle büyümüş, baba özleminin ve babasızlığın nasıl bir duygu olduğunu dile getiren güzel bir insanın öyküsüdür hatta öyküden daha ziyade gerçekleri dile getiren güzel bir yazıdır bu. Yüreğinize ve kaleminize sağlık.
Tarih: 17.06.2012 - 14:40 | Gönderen: Ramazan İnalkaç
Öyküde çok duygulandım biraz da olsa sanki çoçukluğumu anlatıyor duygulandımmm çok güzelll
Tarih: 17.06.2012 - 15:27 | Gönderen: Derya Çeliker
Ablam ellerine sağlık, bana babasız olmadığımı hatırlattın. Benim de babam Mustafa Kemal
Tarih: 17.06.2012 - 15:57 | Gönderen: Ufuk YAPIK
içinde hüzün ve keder dolu bir o kadarda duygu yüklü bir öykü..kocaman yüreğine sağlık sevgili nur..mustafa kemallerin evlatları olmak ise ayrı bir onurdur bizim için..her zaman içtenlik dolu sımsıcak öykülerinizi beklemekteyiz...sizi yürek dolusu sevgiler olsun fethiyeden..

Tarih: 17.06.2012 - 16:13 | Gönderen: MEHMET ŞENTÜRK
Ben babama tutkuyla çok bağlıydım ve çok severdim. Şimdi rahmetli..onu çok özlüyorum.Ufacıklığımızdan beri bizleri ATATÜRK sevgisi ile büyüttü...Ata'ma aşıktı koyu bir Cumhuriyetçiydi. Ben de öyle. ATA'm benim babamdır..nurlar içinde yatsınlar. Yazıda harika anlatılmış..kutluyorum. BEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK kızıyım, bunu hiç kimse engelleyemez. TÜM BABALARIN BU GÜZEL GÜNÜ KUTLU OLSUN.
Tarih: 17.06.2012 - 16:15 | Gönderen: NURGÜL SOYDAN
Babalar günü diyoruz, bir çok kişinin baba şevkatinden uzak kaldığını biliyoruz..
Anneler günü diyoruz, anne olamayan insanların duygularının nasıl yandığını hissedemiyoruz
..Çünkü birçok kimsenin yüreğinde eksik var biliyorum..En kötüsü varlığı, yokluğu bir olmak..Bunu bazen algılayamıyoruz..En değerli varlıklarımıxın kıymetini bilemiyoruz..Anne babasını kaybedenlerin,yada hiç görmemiş olanların yüreğini dağlıyor bu özel günler..
Bizleri bugüne getiren başta Mustafa KEMAL ve EVİMİZİN GÜNEŞİ TÜM BABALARIMIZIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

SEVGİLİ NUR bu muhteşem satırlara çok tşkler ediyorum. Yüreğine sağlık ..Bir insan ancak bu kadar duyarlı olabilir..O güzel MELEK KALPLİ yüreğinden öpüyorum Gönül dolu sevgimle Canım
Tarih: 17.06.2012 - 18:55 | Gönderen: Reyhan Uygun
Duygu dolu yazın için teşekkürler ve ellerine sağlık Nur'cum.Ben de babamı birinci doğumgünümden hemen sonra kaybettim.Küçükken sokakta oynarken akşamüzerleri anneleri arkadaşlarıma baban gelecek haydi eve dediklerinde içim cız ederdi.Ben de Mustafa Kemal Atatürk'ün kızıyım tıpkı sen gibi.Tüm babaları kutluyorum,aramızda olmayanlara rahmet diliyorum.

Tarih: 17.06.2012 - 19:32 | Gönderen: Begüm Can Rorhan
Sevgili Nur hayat hikayeni yıllar önce de dinlemiştim, fakat bugün yeni okumuş gibi çok heyecanlandım.Beni çok gerilere götürdün. Ben de babamı 23 yaşımdayken (1976) kaybettim, kaybettim diyorum da biliyorum ki O devamlı benim yanımda. O'nu çok seviyorum. Bana bu heyecanı yaşattığın için sana minnettarım. Seni çok seviyorum canım arkadaşım. Senin nezdinde bütün babaların babalar günü kutlu olsun. Hepimiz Mustafa Kemal'in çocuklarıyız, yalnız sen iki Mustafa Kemal çocuğusun. Seni kutluyorum. İyi ki varsın, iyi ki seni tanıdım, canım arkadaşım benim.
Tarih: 17.06.2012 - 21:22 | Gönderen: Rıdvan Yıldırım
Bir çocuk için babam diyememek, dara dùstùgùnde danisip, yardim isteyecek bir babanin olmamasi ve o gùven veren sicacik eli tutamamasi sanirim tarif edilemez bir acidir...
Mustafa Kemalin kizi" baban huzur içinde yatsin ve bùtùn babalarin babalar gùnù kutlu olsun...
Kalemine ve yùregine saglik Nur...
Tarih: 18.06.2012 - 02:36 | Gönderen: Kadir Kankiliç
Sevgi emektir cümlesi işte burada da devrede. Yani Biyolojik baba olmak hiç bir şey değildir. Gerçek babalık sevgi ve emek verenin hakkıdır. Yazınızı duygu yoğunluğu içinde okudum. Elinize yüreğinize sağlık Nur hanım. Babanız sizin gibi bir evlat yetiştirmiş. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun...
Tarih: 18.06.2012 - 15:47 | Gönderen: Hülya Sezgin
bir kaç kez okuduğum ender hatıralardan bir tanesi. ''gelişime sebep olmasan da yaşama sebebim'' din. bir girdaba kapılırken tutunacak bir dal, ne kadar umut yüklü... '' o gün bana ilk defa kızım demiştin'' denmesini ne kadar beklediğin... hasret... Ve adını babalığına taşımış, adıyla işleri aynı bir adam... babam..! Mustafa Kemal. (gurur verici... anlamlı... duygulu bir babanın hatırası... Nur Niemela...)
Tarih: 18.06.2012 - 17:46 | Gönderen: Korkmaz Şahin
Baba olunca doganin verdigi o yüce babalik duygusunu tanidim.hic düsünmeden canimi malimi feda edebilecegim biri vardi artik hayatimda.Hicbir karsilik beklemiyorum yalniz ca ardimdan sevgili Nur hanimin söylediklerini söylesin yeter.tesekkürler Nur hanimefendi.
Tarih: 18.06.2012 - 18:25 | Gönderen:
sevgili can dost, yurtsever arkadaşım, babalar günü ile ilgili bu yazına çok duygulandım. Benim babam da çocuklarını düşünen, varını yoğunu çocuklarına harcayan, çağdaş, Atatürkçü, sadık bir babaydı. Ben babamı 2002 yılında yitirdim. Onu çok özlüyorum... Yazılarını buradan izlerim artık...
Tarih: 31.01.2014 - 14:16 | Gönderen: Münire Kaya Aktılav
ÇOK DUYGULANDIM.OKURKEN GÖZYASLARIMA ENGEL OLAMADIM..HER ÇOCUGUN BÌR BÌYOLOJIK BABASI..BIR DE ÖZLEMINI DUDUGU..HAYALINDE YASATTIGI BABASI VARDIR.GERÇEK BABASI O HAYALINDE YASATTIGI..DÜSLERINDE GÖRDÜGÜ..ILKELERÌNÌ BENÌMSEDÌGÌ VE HERSEYIM..BABAM ..DIYEBIKDIGI ÌNSANDIR..
HER ÇOCUGUN BIR BABAYA GEREKSINIMI VE OZLEMI VARDIR..
BIR BABANIN DA OZ KUZINDAN DAHA ÇOK SEVDÌGÌ..BAGLANDIGI..ONSUZ OLAMAYACAGI BIR EVLADA IHTIYACI VARDIR..a
YUREKTEN KUTLUYOR..
BASARILARININ DEVAMINI DÌLÌYOROM..
Tarih: 23.02.2014 - 14:34 | Gönderen: SEDAT GÜNGÖR
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales