Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BEN BAŞBAKAN OLSAYDIM
BEN BAŞBAKAN OLSAYDIM

                    Afrika’da açlık var ve 6 dakikada 1 çocuk ölüyor… Kutsal Ramazan Ayı’nın da verdiği güçle (!),  T.C. Hükümeti olarak, basında yer aldığı şekliyle yaklaşık 150 Milyon USA Doları yardımda bulunduk.
                    Milletçe alkışladık tabii ki, çünkü biz kötü gün dostu Türk Milleti’yiz…
                    Terör olaylarının artmasıyla; şehit sayılarımızın, artık sanki bayram yolculuğunda gerçekleşen trafik kazalarındaki ölen ve yaralananlar gibi anılmasını da, milletçe benimsediğimiz sanılmaya başlanıldı…
                   Derken tarih 23 Ekim 2011, Pazar…
               Anlı şanlı Vanlı vatandaşlarımız; ne terör ne de yönetim, tamamen doğal bir felaketin kurbanı oldu!..
7.2 lik facia deprem!..    
               Enkaz altından çıkan her yaştan cesetler, yaralılar tüm Türk Milleti’nin; Türkiye Halkı’nın yüreğini parçaladı ama Hükümet hariç tabii...

                   Şaşırmayın lütfen;
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldukça rahat (!).. 
            __ “Deprem Vergileri ne oldu Sayın Bakan?”
            __ “74 Milyon’un ihtiyacına harcadık, duble yol yaptık…”
                     
                   Bu cevabı düşünürken, Sayın bakanın da Güneydoğulu, Batman’lı olduğunu dikkate alın lütfen…
    
            Batman’da, Van’da duble yol var mı sizce?... Oraların duble yoldan önce neye ihtiyacı var size göre?
    
            1999 yılından bu yana geçen 12 yılda Deprem Vergisi adı altında, yaklaşık 48 Milyar TL ( eskiye göre 48 Katrilyon) toplanmış. Bu para hazineye girmiş ama depremzedeler ve deprem tedbirleri için, yapıla yapıla sadece sofrasında belki yiyecek ekmeği bile olmayan vatandaşlarımız için duble yol yapılmış!..
            Doğal olarak;
yönetimsel(!) kaderden  aç insanımızın, evi barkı da olamaz,  depremlerde yıkıntı altında da kalmaktan kurtulamaz!..

            DEVLET HÜKÜMET NEREDE?..
               Dönelim Van’a ve depremzede Erciş İlçesi’ne.
           
 Erciş’in nüfusu 1999 sayımına göre 77. 000 kişi. Şu an için 80 Bin diyelim.
               Peki Somali’ye bir anda 150 Milyon USA Dolar yardımda bulunarak, alkış alan devlet Van Depremi’nde nerede?.. Kendi halkına, milletine devlet olarak sahip çıkacak hükümet nerede?
              Biz Kurtuluş Savaşı’nda bile esir düşen düşman komutanını bile, misafir yerine koyan Atatürk’ün torunlarıyız!.. Kendi açlığımızı ihtiyacımızı unutur, ihtiyaç sahiplerine elimizdeki ekmeğimizi, üstümüzdeki ceketimizi bile veririz…
              Zaten hemen her an ülkemizin her köşesinden; Van’a onca aksiliklere rağmen ulaştırılmaya çalışılan yardımlarla, bu yüce milli ve kardeşlik duygularımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
 
            Somali’ye bir anda 150 Milyon USA Doları karşılığı yardım yapabilen Hükümet; doğal afet yaşayan Vanlı’ya aynısını yapmaktan neden aciz, neden zaten yoksul olan halkının yapmaya çalıştığı yardımları istemekten, halkından beklemekten geri kalmaz?!.. Ve neden yapılan milli yardımları bile, ihtiyaç sahiplerine sağlıklı ulaştırmaktan aciz?!.
                Kim bilir, belkide aylardan Ramazan değil de Cumhuriyet Ayı(!) olduğu için olabilir mi sizce?...
             ......................
                Bugün 29 Ekim 2011, Van Depremi’nin üstünden tam 1 hafta geçmiş ve  tüm dünyaya örnek olmuş Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 88. Yıldönümü.
 
           88 Yıllık Türkiye Cumhuriyeti olarak varoluş tarihimizde; ilk kez Cumhuriyet Bayramı resmi kutlamalarımız, “Yaşanılan Van Depremi “ gerekçesiyle, başbakanlık genelgesiyle iptal ediliyor(?)..
 
            Evet Ben Başbakan Olsaydım, resmi kutlamaları iptal etmek yerine; bugün 29 Ekim 2011’de, Cumhurbaşkanı’ndan başbakana, bakanlara hatta tüm valiler de  dahil olmak üzere, devletin en üst kesimini Van’a taşır, 87 Yıl’dır Ankara’da yapılan askeri mülki Cumhuriyet Bayramı ana protokol kutlamalarını Van’da gerçekleştirirdim!..
 
            Sonra mı?.. İşte  o zaman; ülkenin Güneydoğu’su ve Doğu’su devletin sıcaklığı ve verdiği güvenle, hem deprem hem de terör yaralarını çabucak sarardı, hem de Batı’sı bu kez, Somali için alkışladığı devlet büyükleri için, Yaşasın Cumhuriyetimiz.” der, sevinç gözyaşları dökerdi.
  
            Evet ben başbakan olsaydım, padişah ve vezirleri gibi değil; Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu bir devletin başbakanı ve bakanları olarak, Cumhuriyet’imizin gururunu Van’da yaşar ve yaşatır, doğusundan batısına tüm ülkemizde bunu coşkuya dönüştürür ve Türk Milleti’nin gücünü, acı  hüzün dolu da olsa tüm dünyaya  geçmiş tarihimizde olduğu gibi, bir kez daha hatırlatırdım!..

            
Türkiye Cumhuriyetimizle sonsuza dek, nice 88. Yıllara. 

                                                      Ata Sevgi - GÜNCELİTE
                                                     29 Ekim2011, Cumartesi
---------------------------------------------------------------------
 
Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

BEN BAŞBAKAN OLSAYDIM
tarih Tarih: 29.10.2011, 02:41 okunma Okunma: 2384
Yorumlar
Çok güzel bir yazı. Herkesin okuyup değerlendirmesi için paylaşıyorum.
Ata Sevgi'yi kutlarım.
Tarih: 29.10.2011 - 13:07 | Gönderen: Sinan Can
ELLERİNE KALEMİNE AĞZINA SAĞLIK ABİ, ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAZIN..
Tarih: 29.10.2011 - 14:28 | Gönderen: Mehmet Ali Çalık
Teşekkürler hislerimize tercüman olmuşsunuz kutlarım
Tarih: 29.10.2011 - 15:07 | Gönderen: Begüm Can Rorhan / İZMİR
Yüreğine,kalemine sağlık arkadaşım,hepimizin düşüncelerini dile getirmişsin,teşekkür ederiz.
Tarih: 29.10.2011 - 17:38 | Gönderen: Derya Oğuz
Başbakanlık Genelgesiyle tüm yurtta iptal edildiği söylenen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Antalya Büyükşehir Belediyesince Cumhuriyet Meydanında düzenlenen coşkulu, fener alaylı ve halkın geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Orada bulunma ve kutlamaya katılabilme şansım olduğu için son derece mutluyum, demek ki istenirse yapılabiliyormuş saygılarımla.
Tarih: 31.10.2011 - 19:12 | Gönderen: Cumhuriyet Sevdalısı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk ulusunun bağımsızlığını ve Cumhuriyetin Kuruluşunu temsil eden eğlence tanımından uzak kutlama merasimleridir...Hiç bir güç bu bağımsız mücadelemizin kutlanmasına engel olamaz..! Özgürlüğümüzün ve Vatanımızın birliği beraberliğini temsil eden 88. yıldönümünün kutlanmasını gasp edenlere sesleniyoruz..yaşadığınız bu vatanı..özgürlüğünüzü...bağımsızlığınızı...Cumhuriyeti Atalarımızın kurtuluş savaşında canları pahasına verdikleri mücadelede elde ederek biz torunlarına emanet ettiler..ve sizler bu rahatlığı, bu varlığınızı en önemlisi bu Vatana sahip olmanızı onlara borçlusunuz.
bizden sonrada gelecek nesillerimize devraldığımız Cumhuriyeti gelecek nesillere aktaracağız..kutlanması kısıtlanan bu özgürlük mücadelemizin bayramını bu yıl buruk şekilde kutlamak..Tarihimize kara bir leke olarak sürülmek istensede..bizler bizlere emanet edilen "TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN BAĞIMSIZ VE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ" gelecek nesillere taşımak için and içtik...Gaflet ve hiyanete müsade etmeyeceğiz....Atalarımızın kemiklerinin sızlamasına izin vermeyeceğiz...!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
Tarih: 01.11.2011 - 20:55 | Gönderen: nihat semercioğlu
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales