Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BELEDİYELER İŞKUR HİZMETİ VERMEYE BAŞLIYOR
BELEDİYELER İŞKUR HİZMETİ VERMEYE BAŞLIYOR

                   İş arayanlar ve işverenler Belediyelerde oluşturulan İŞKUR Hizmet Noktaları’na başvurabilecek.
             
Muğla’da protokol imzalayan belediyeler arasında, Marmaris’teki 6 belediyeden yalnızca Bozburun Belediyesi yer alıyor.

Ata Sevgi

            Türkiye İş Kurumu Muğla İl Müdürlüğü öncülüğünde, Muğla’daki 25 Belediye’de, “İŞKUR Hizmet Noktaları” kuruldu. Protokol imzalayan belediyeler arasında, Marmaris’teki 6 belediyeden yalnızca Bozburun Belediyesi yer alıyor.
          
Muğla Valiliği’nden verilen bilgide; “Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) olarak; aktif ve pasif işgücü programlarını uygulamak gibi ulusal düzeydeki kurumsal görevlerimizi, yerel düzeye indirerek daha çok kişiye etkin ve hızlı bir şekilde ulaşmayı hedefliyoruz. Kurumumuz, iş arayanların ve işverenlerin kendilerine en yakın yerlerden istihdam hizmetlerinden yararlanabilmeleri için il düzeyinde yerel yönetimlerle işbirliği gerçekleştiriyor. İŞKUR Muğla İl Müdürlüğü olarak, toplam 25 belediye ile protokol imzalayarak, bu belediyelerde İŞKUR Hizmet Noktaları oluşturduk.
          
Artık iş arayan ve işverenler, İŞKUR Hizmet Noktalarında,  gerekli eğitimleri alan belediye çalışanları aracılığı ile hizmetlerimize ulaşabilecekler. Vatandaşlar, belediyeler tarafından verilecek olan bu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanacaklar.
          
İş arayanların kaydının alınması ve güncellenmesi, iş arayanın profiline uygun açık işleri sorgulanması, iş başvurusunun alınması ve başvuruların takip edilmesi, İşsizlik Sigortası başvurusu talep dilekçesini sisteme kayıt edilmesi ve talep dilekçesi ile ödeme planını sorgulanması, işgücü yetiştirme kurslarına ve diğer işgücü uyum programlarına başvuru yapılması ve başvuruların takibi, özel sektör işverenin işgücü talebinin alınması ve sonuçlandırılması verilecek hizmetlerimizden bazıları.
            
Uygulama ile İŞKUR, belediyeler tarafından verilecek istihdam hizmetleri ile vatandaş odaklı hizmet yaklaşımını hayata geçirip iş yoğunluğunun azalması nedeniyle, istihdam hizmetlerinin geliştirilmesinde daha aktif rol oynayabilecekken, diğer yandan belediyeler, istihdam hizmetlerinin aktif ve verimli sunumunu destekleyip, yerelleşmeye katkı sağlayacaklar ve iş arayan ve işverenlerle yüz yüze iletişim imkanını güçlendirip iş arayan hemşerilerine iş, işçi arayan hemşerilerine işçi sağlanması konusunda aracılık edebileceklerdir.” denildi. 
   
            Protokol imzalayan belediyeler; “Kemer Belediye Başkanlığı, Karaçulha Belediye Başkanlığı, Kadıköy Belediye Başkanlığı, Datça Belediye Başkanlığı, Menteşe Belediye Başkanlığı, Çamlıbel Belediye Başkanlığı, Kumluova Belediye Başkanlığı, Beçin Belediye Başkanlığı, Bozburun Belediye Başkanlığı, Ortaca Belediye Başkanlığı, Çamköy Belediye Başkanlığı, Mumcular Belediye Başkanlığı, Beyobası Belediye Başkanlığı, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, Yeşilbağcılar Belediye Başkanlığı, Çayboyu Belediye Başkanlığı, Konacık Belediye Başkanlığı, Gümüşlük Belediye Başkanlığı, Ölüdeniz Belediye Başkanlığı, Bayır Belediye Başkanlığı, Köyceğiz Belediye Başkanlığı, Selimiye Belediye Başakanlığı, Dalyan Belediye Başkanlığı, Fethiye Belediye Başkanlığı ve Kavaklıdere Belediye Başkanlığı” olarak açıklandı. (AjansSevgi / Marmaris)

BELEDİYELER İŞKUR HİZMETİ VERMEYE BAŞLIYOR
tarih Tarih: 19.04.2010, 00:22 okunma Okunma: 2482
Yorumlar
is aramaktayım halan lütfen yardım edın evliyim cevabınızı bekliyorum
Tarih: 01.01.2011 - 13:25 | Gönderen: leventbicer
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales