Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU 9 ŞUBAT'TA ORHAN KEMAL 16 ŞUBAT'TA
BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU 9 ŞUBAT'TA ORHAN KEMAL 16 ŞUBAT'TA

BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU 9 ŞUBAT’TA

ORHAN KEMAL 16 ŞUBAT’TA

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, 9 Şubat Pazartesi akşamı Bedri Rahmi Eyüboğlu gecesiyle sürecek.

Anadolu halk sanatının geleneğinden beslenerek resim ve şiirde kendine özgü bir ekol yaratan Bedri Rahmi Eyüboğlu için hazırlanan gece, saat 20.00’den itibaren Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) izlenebilinecek.

Moderatörlüğünü Faruk Şüyün’ün üstlendiği etkinlikte, ilgilendiği her alanda ‘usta’ sıfatını hak etmesiyle anılan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun dostları söz alacak. Ustanın resminden mozaiklerine, şiirinden yaşam tutkusuna, mavi yolculuklarından dostluklarına uzanan ‘Bedri Rahmi sohbetine’; birlikte çalıştığı Azmi Usta, Doğan Hızlan, Ertan Mesçi, Fikret Otyam, Haşim Nur Gürel, Hıfzı Topuz, Hülya Vurnal İkizgüzel, Ömer Faruk, torunu Rahmi Eyüboğlu ve gelini Hughette Eyüboğlu katılacak.

Etkinlikte, tiyatro sanatçıları; ustanın sevilen dizelerinden oluşan aralarında “Deniz Türküsü”, “İstanbul Destanı”, “Karadut”, “Sevgi Üstüne”, “Sitem”, “Türküler Dolusu”, “Çakıl”, “Can Tükenir”, “Yar Yüreğin Yar”, “Zindanı Taştan Oyarlar”ın da bulunduğu bir dinleti gerçekleştirecek. Şiirleri Ayşe Lebriz Berkem, Bertay Ateş, Cemil Büyükdöğerli, Efe Tuncer, Neslihan Arslan ve Tuğçe Tanış yorumlayacak.

Sanatçının oğlu Mehmet Eyüboğlu’nun babasının geleneğinden yola çıkarak yarattığı yazmalar, bir sergiyle sanatseverlere sunulacak.

Ustalara Saygı etkinlikleri, 16 Şubat’a Orhan Kemal ile devam edecek. (AjansSevgi)

 

Bilgi için:

Faruk Şüyün: 0 533 468 30 63

Melih Cevdet Anday Sahnesi  Akatlar Kültür Merkezi 

 (0212) 351 93 84

Beşiktaş / İstanbul

 

BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU 9 ŞUBAT'TA ORHAN KEMAL 16 ŞUBAT'TA
tarih Tarih: 06.02.2009, 23:28 okunma Okunma: 1786
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales