Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BASINA SANSÜR GÜNCEL DEVAM EDİYOR TESELLİ KUTLAMALARI DA
BASINA SANSÜR GÜNCEL DEVAM EDİYOR TESELLİ KUTLAMALARI DA

                    Cumhuriyet Dönemi öncesi Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit döneminde; 24 Temmuz 1908’ de II. Meşrutiyet’in ilan edilmesiyle  artık sansür  memurları yayından önce gazeteleri kontrol edemeyeceklerdi.
               Ve bu tarihten tam 104 yıl sonra bugün yaşanan  durum sizce ne?..
Ata Sevgi
                 
 Basılmadan yasaklanan kitaplar, sürekli  el değiştirip ne hikmetse iktidara yakın kişilerin eline  geçen  büyük medya kuruluşları, hem genelde hem de yerel de ekonomik sosyal yaptırımlar uygulanan hatta bu da yetmeyip işsiz  bırakılan, halkın güvendiği inandığı gazeteciler…
                Bakın Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar bu yıl yayımladığı kutlama mesajında; “……..Değişik politikalara sahip pek çok basın kuruluşu hiçbir baskıya uğramadan halka hizmet vermeli ve insanların haber alma hakkını en iyi şekilde karşılayacakları demokratik ortam sağlanmalıdır.” diyor. Peki sizce
Başkan Acar’ın kendisi, bu savunduğu söylediği düşünceleri ne kadar ve nasıl uyguluyor?...
……………. 

MARMARİS BASINI’NA BURUK KUTLAMA RESEPSİYONU
                   Marmaris Deniz Ticaret Odası, Marmaris Esnaf Kefalet veKredi Kooperatifi, Marmaris Lions Kulübü, Marmaris Rotary Kulübü, MarmarisYeni Yüzyıl Lions kulübü ve Marmaris Rotaract Kulübü; 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Marmaris’teki basın mensupları onuruna, 23 Temmuz Pazartesi akşamı, Netsel Marina’daki La Fortune Restaurant’ta bir iftar  yemeği verdiler.
                   Aksaz Deniz Üs Komutanı Levent Ateş, Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz’ün de konuk olduğu toplantıda;  basın ve gündemle ilgili her hangi bir sunum yapılmazken, konuk gazeteciler şaşkınlıkları geçtikten sonra, davetli konumundan sıyrılıp, işlerini yaparak teselli buldular.
                   Gazetecilerin sessiz ve kendi aralarında sohbetleriyle son bulan yemek sonrasında,  günün anısına çektirilen fotoğraf teselli oldu. (AjansSevgi / Marmaris)

Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

BASINA SANSÜR GÜNCEL DEVAM EDİYOR TESELLİ KUTLAMALARI DA
tarih Tarih: 25.07.2012, 04:39 okunma Okunma: 1575
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales