Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BAŞLANGIÇ AVRUPA VE AMERİKA FİNAL GÜMÜŞLÜK’TE
BAŞLANGIÇ AVRUPA VE AMERİKA FİNAL GÜMÜŞLÜK’TE

             Dünyaca tanınmış Türk Piyanist Gülsin Onay, 2010 Yaz Sezonu Turnesi’ne başladı. Haziran ortasında İstanbul Müzik Festivali kapsamında sahne alan ünlü piyanistimiz, şimdi de Deutschlandsberg, Bayreuth ve ardından Princeton Piyano Festivallerinde konser vermek üzere Avrupa ve Amerika turnesine çıkıyor.
 
İstanbul Festivali’nde İlk Kez Oda Müziği
Gülsin Onay 38. İstanbul Uluslararası Müzik Festivali kapsamında 12 Haziran akşamı sahne aldı. Tüm dünyada orkestralar eşliğinde konserler ve resitaller veren solistimiz, ünlü çellist Antonio Meneses ve genç kuşaktan yıldız kemancı Kirill Troussov ile “Festival Buluşmaları” başlığı altında bir araya gelerek ilk kez oda müziği yaptı. 

Avusturya ve Almanya’da Chopin Konserleri

Gülsin Onay, Avusturya’nın saygın müzikal etkinliklerinden Deutschlandsberg Piyano Festivali’nin yine konuğu oluyor. İki yıl önceki ilk konseriyle “yeterli sanatsal kapasiteye sahip olduğu için gösteriş yapma ihtiyacını hissetmeyen o nadir büyük sanatçılardan biri” olarak festivalde büyük beğeni toplayan Onay, 27 Haziran’da Chopin ağırlıklı bir resital verecek. 
                
2010 Chopin’in 200. Doğum Yılı kapsamında sezon boyunca çok sayıda konser veren Gülsin Onay, yaz programında da bestecinin eserlerini seslendirmeye devam ediyor. Polonya Devlet Nişanı sahibi sanatçımız, Bayreuth Piyano Festivali’nde 30 Haziran akşamı Alman müzikseverlere de seçkin Chopin yorumları ile müzikal bir ziyafet sunacak. 

Amerika’da Festivali Onay Açıyor
           
ABD’nin önde gelen müzik kurumlarından Golandsky Enstitüsü, bu yaz festivalini Gülsin Onay ile açıyor. Princeton’daki Uluslararası Piyano Festivali dinleyicilerinin, “büyüleyici, müşfik bir yorumcu” olarak önceden de tanıdıkları ünlü virtuozumuz, 11 Temmuz’daki açılışta yine Chopin seslendirecek.
               
Gülsin Onay, yaz sezonunun devamında ise sanat danışmanı olduğu Bodrum - Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali kapsamında konser verecek. (AjansSevgi / Marmaris)

BAŞLANGIÇ AVRUPA VE AMERİKA FİNAL GÜMÜŞLÜK’TE
tarih Tarih: 23.06.2010, 14:44 okunma Okunma: 1625
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales