Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BAKIRÇAY SERACILIĞI İHRACATI ARTTIRIYOR
BAKIRÇAY SERACILIĞI İHRACATI ARTTIRIYOR

Ata Sevgi

                    Endüstriyel tarım alanında yatırımların artmasıyla özellikle Bakırçay bölgesinde hızla artan seracılık yatırımlarıyla tarım sektörü,  Ege Bölgesi ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Aliağa Ticaret Odası Basın Müşaviri Ali Osman Karatekin’in önceki gün (8 Aralık 2009) verdiği bilgiye göre; Aliağa Ticaret Odası Meclisi, endüstriyel tarım sektörünü daha yakından incelemek amacıyla Antalya’da düzenlenen Growtech Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları, Çiçekçilik ve Tekonolojileri Fuarını ziyaret etti.
                
Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Ülkemiz tarım için çok elverişli koşullara sahip. Tarımsal faaliyetler, makro politikalarla desteklenerek hem önemli bir üretim hem de istihdam alanı oluşturulabilir. Günümüz koşullarında Tarımın sanayi ve teknoloji ile bütünleşmesinin önemi çok açık. Tarım teknolojilerindeki yüksek maliyetlerin daha aşağılara çekilerek daha geniş kitlelerin faydalanması sağlanmalı. Son yıllarda geleneksel tarım yapmada çeşitli güçlükler bulunuyor. Ancak bununla beraber katma değeri çok yüksek olan Seracılık ve buna bağlı endüstriyel tarımda büyük gelişmeler var. Tüketici bilincinin artmasıyla sağlıklı ürünlere yöneliş de bu konuda önemli bir Pazar talebi yaratıyor. Son yıllarda Bakırçay bölgesinde başlayan modern seracılık faaliyetleriyle ciddi ihracat gerçekleşiyor. Bölgemiz gerek tabiat koşulları gerekse de jeotermal kaynaklar açısından da çok uygun bir bölge. Aliağa Ticaret Odası olarak hızla gelişen bu önemli sektörün tüm yeniliklerini fuarda görme fırsatı bulduk” dedi.
                  
Aliağa Ticaret Odası heyeti Growtech fuarında Modern Sera tekonolojileri, daha az kaynak tüketimi ile daha verimli, daha iyi sulama teknolojileri, sağlıklı gübreleme ve üretim tekonolojilerini ve tarım ekipmanlarını yakından inceledi. (AjansSevgi / Marmaris)

BAKIRÇAY SERACILIĞI İHRACATI ARTTIRIYOR
tarih Tarih: 11.12.2009, 01:10 okunma Okunma: 2089
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales